test

.

Kolombiya’nın En Büyük Bankası, Müşterilerine Bitcoin Hizmeti Sunacak!

Kolombiya’nın en büyük bankası Bancolombia, yakında müşterilerine kripto para borsası Gemini ile ortaklık yoluyla Bitcoin (BTC) satın alma ve satma olanağı sağlayacak.

Şirket, pazartesi günü yaptığı açıklamada, kripto para borsası Gemini’nin yakında Kolombiya’da ülkenin en büyük bankası Bancolombia’nın müşterileri için sorunsuz Bitcoin (BTC) ticareti sunacağını açıkladı. 

Ortaklık, devlet destekli bir pilot programın parçası olarak 14 Aralık’ta piyasaya sürülecek ve bazı Bancolombia müşterileri borsa aracılığıyla BTC ticareti yapmak için kesintisiz erişime ulaşacak.

Gemini’nin strateji ve kurumsal gelişim müdürü Cynthia del Pozo García yaptığı açıklamada , “Ortaklık aynı zamanda Gemini’nin Latin Amerika’daki varlığının stratejik genişlemesine yönelik önemli bir adım olarak hizmet ediyor”

“Kolombiya kripto ekosistemi ile yakın bir şekilde çalışmayı ve Kolombiyalıların finansal hayatlarını kontrol altına almalarını sağlayan kripto ürünlerini desteklemeyi dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Kolombiya hükümeti, Bitcoin ve kripto para hizmetlerini vatandaşlara daha basit bir şekilde getirmek için ülkenin mali düzenleyicisi Superintendencia Financiera de Colombia (SFC) aracılığıyla bir yıllık bir pilot program başlattı.

Del Pozo García, “Kripto doğası gereği sınırsızdır ve kripto erişimini dünya çapındaki bireylere genişletmeye kararlıyız” dedi.

Orta Amerika’nın En Büyüklerinden

Bancolombia, Panama ve Orta Amerika’nın en büyük bankası olan Banistmo’nun da sahibi olan bir holding şirketi olan Bancolombia Group’un bir parçasıdır. Rapora göre grubun 31 Aralık 2020 itibariyle 17,8 milyon müşterisi vardı.

Ocak ayında SFC , pilot programa katılmak için başvuruda bulunan 14 borsa arasından dokuz adet kripto para borsasını seçtiğini duyurdu. Listede Gemini’nin yanı sıra Binance ve Meksikalı firma Bitso da yer aldı. Binance, Kolombiya’daki en büyük üçüncü banka, Davivienda ve dijital ödeme uygulaması Powwi ile ortak olmaya hazırlanırken, Bitso Banco de Bogotá ile işbirliği yapacak.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar