.

Kore Öğretmen Kredi Birliği Bitcoin’e Yatırım Yapmayı Planlıyor

The Korea Economic Daily’nin haberine göre, 40 milyar dolarlık varlığı yöneten Kore Öğretmen Kredi Birliği, gelecek yıl Bitcoin’e yatırım yapmayı planlıyor.

Kredi birliği, doğrudan Bitcoin (BTC) satın almayacak, ancak Bitcoin ETF’leri gibi yatırım ürünleri aracılığıyla yatırımını gerçekleştirebilecek. Kore merkezli bir şirket 2022’nin ilk yarısında ilk Bitcoin ETF’yi piyasaya sürmesi durumunda, Kore Öğretmen Kredi Birliği yatırımlarını gerçekleştirmeye başlamayı planlıyor.

Kore Öğretmen Kredi Birliği

Bu, ülkede Bitcoin’e yatırım yapan bir emeklilik fonunun ilk örneği olacak.

Bu plan, ABD’de ilk bitcoin ETF’sinin onaylanmasından kısa bir süre sonra gerçekleştirildi. Şu anda ETF işlemleri spot yerine Bitcoin vadeli işlemlerine dayanıyor.

Dünyada İlk Olmayacak

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük emeklilik fonlarından biri olan California Public Officers Pension (Calperus) ve Singapur’un egemen servet fonu Temasek gibi küresel devler, blok zincirler, borsalar veya Bitcoin gibi kripto para birimi ile ilgili şirketlere doğrudan yatırım yapıyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar