.

Korku ve Açgözlülük Endeksi Yeni Zirvesinde

Bitcoin için Korku ve Açgözlülük Endeksi neredeyse bir yılın en düşük seviyesinde ve bu gelişme piyasada “Korku” hakimiyetinin olduğunu gösteriyor.

“Korku” bölgesi nadiren 27 endeks seviyelerini gösterirken, şu anda 28 Nisan 2020’den bu yana en düşük seviyesinde.

Crypto Korku ve Açgözlülük Endeksi , farklı kaynaklardan gelen piyasanın duygularını ve verilerini analiz eder , ardından bunları tek bir ölçümde toplar. Endeks, herhangi bir piyasa davranışı gibi kripto piyasası davranışının da duygusal olarak yönlendirildiği öncülüne dayanmaktadır.

Bunlar öncelikle açgözlülük ve korku olarak kendini gösterir.Birim fiyatlar yükselmeye başladığı zaman , insanların fırsatı kaçırmak istemezler ve hırs motive olurlar. Diğer taraftan, birim fiyatları düşmeye başladığında, insanlar mantıksız bir şekilde korkar ve ürünlerini elden çıkarmaya çalışırlar.

Endeks yüksek düzeyde bir açgözlülük gösterdiğinde, bu, piyasanın muhtemelen bir düzeltme yapması gerektiği anlamına gelir. Öte yandan, yüksek düzeyde korku, potansiyel bir satın alma fırsatına işaret edebilir. Görünüşe göre mevcut piyasa verileri bu duyguyu yansıtıyor.

Kripto Piyasalarında Renk Yeşil

Kripto veri toplayıcısı CoinGecko’ya göre , kripto piyasaları şu anda büyük ölçüde toparlanıyor. 23 Nisan’da bunun altına düştükten sonra, kripto piyasaları yine 2 trilyon dolarlık toplam piyasa değeri eşiğinin üzerine çıktı.

Bitcoin 25 Nisan’da 48.000 $ ‘a düştükten sonra, Bitcoin (BTC) tekrar 50.000 $ destek seviyesinin üzerine çıktı . Şu anda% 6’nın üzerinde bir artışla 54.000 $ ‘ın hemen altında işlem görüyor.

Ethereum (ETH) da yaklaşık% 6 arttı. Ancak, geçtiğimiz hafta % 11 ve son iki haftada % 15 artarak son zamanlarda iyi bir performans sergiliyor. Binance coin’in (BNB) kazançları,% 4’ün üzerinde, biraz daha hafif. XRP , geçen hafta% 12 kaybederek mücadele etse de, geçtiğimiz gün de bu kadar yükseldi.

Bitcoin Hakimiyeti

Bir diğer yararlı kripto piyasası göstergesi de Bitcoin hakimiyetidir. Bu, bitcoin’in toplam kripto piyasası dominasyon payını temsil ediyor. Buna göre, bu Crypto Greed & Fear Index’te yer alan bir indikatör.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar