.

Kraken Borsası Artık Google Pay ve Apple Pay’i Kabul Edecek

Kraken, şu anda dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri konumunda. Web ve uygulama ara yüzleri, kullanıcılara kripto para birimlerini satın almak, satmak, takas etmek ve depolamak için kullanımı kolay bir yol sağlıyor. Kripto borsası şu anda platformunda kredi ve banka kartları da dahil olmak üzere kripto satın almanın birkaç yolunu sunuyor. Fakat son yenilik ile Kraken, kullanıcılarının uygulamada kripto para satın almaları için iki yol daha ekledi.

Kraken, Google ve Apple Pay’i Ekliyor

Kraken tarafından yakın zamanda yayınlanan bir gönderi de, kripto borsasına iki yeni ödeme seçeneğinin eklendiği duyuruldu. Kripto borsası, artık Google Pay ve Apple Pay ile kripto satın alma seçeneğini eklediğini duyurdu. Bu, son yıllarda kullanıcılar arasında popülaritesi artan iki ödeme yöntemi.

Hem Apple Pay hem de Google Pay, cihazdaki Kraken uygulamasına otomatik olarak entegre olacak ve birkaç saniye içerisinde kolay erişim ile satın alım sağlanabilecek. Yeni ödeme yöntemleri ile ödeme yaparken minimum 10 dolar değerinde satın alım yapılabiliyorken, maksimum satın alım ise, 7 günlük bir döngüde her bir ödeme yöntemi için 7.500 dolar olarak belirlenmiştir.

Bu yeni eklenen ödeme yöntemleri ile, kullanıcıların kripto satın almaları daha da kolaylaşacak. Ve piyasadaki yeni yatırımcıların ilk kriptolarını satın almak için karmaşık bir süreçten geçmesine gerek kalmayacak.

Kripto Para Satın Almanın Daha Kolay Yolları da Var

Ödeme devi PayPal, yılın başında ABD’li müşterileri için kripto desteğini kullanıma sunmuştu. Ardından Ağustos 2021’de ödeme platformu kripto teklifini İngiltere’ye genişletti. Kullanıcıların uygulamada kripto para birimleri satın almasına, satmasına ve saklamasına izin verildi.

Piyasayı şaşırtan bir hareket ise İngiltere Postanesi’nden gelmişti. İki hafta önce ise, EasyID uygulamasının kullanıcıları artık Almanya merkezli kripto borsası Swarm Markets’tan doğrudan kripto satın alabiliyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar