.

Kraken’e Göre Bitcoin Fiyatı Yıl Sonuna Kadar İki Katına Çıkabilir!

Kripto para borsası Kraken, Eylül ayının kapanış fiyatı baz alındığında Bitcoin’in yılı, değerini iki katından fazla artıracak büyük bir artışla kapatabileceğini söylüyor.

Yayınladığı yeni bir raporda kripto para borsası Kraken, Bitcoin’in yılın son üç ayında (4. çeyrek) tipik olarak en iyi yıllık performansı kaydettiğini söylüyor.

“Her 4. çeyrekte Bitcoin’in tarihsel olarak değeri %+119 ve %+58 arasında getiri sağlamaktadır. Bu oran ile birlikte BTC’nin en iyi çeyreği olduğu belirtilmelidir.”

Kraken, yıllar içinde kaydedilen ortalama getiriye bakarak, Bitcoin’in yılı 100.000 dolar değerlemesine yakın bitirebileceğini söylüyor.

“BTC’nin 43.800 dolarlık 3. çeyrek sonu kapanış fiyatı baz alındığında, 4. çeyrekte +% 119’luk bir getiri, BTC’yi yaklaşık 96.000 dolar seviyesine çıkaracaktır.”

Kraken, en kötü şartta %58’lik bir yükselişle Bitcoin’in yılı 69.000 dolar seviyelerinde kapatacağını söylüyor. Bitcoin yazının yazıldığı sırada 54.800 dolar civarında işlem görüyor ve bu da yaklaşık %25’lik bir yükseliş potansiyeli olduğunu gösteriyor.

Kripto para borsası ayrıca Ekim ayının Bitcoin için Eylül ayına göre daha değişken bir ay olma eğiliminde olduğunu söylüyor. Bitcoin, Ekim ayının 43.820 dolarlık açılış fiyatından sonra yaklaşık %25 oranında yükseldi.

Odak Ekim ayına kaydırıldığında, ayın tipik olarak Eylül’den daha dalgalı olduğu görülecektir (yıllık ortalama oynaklık %66’ya karşı %61) ve BTC ‘nin geçmiş ortalamalarına bakıldığında +%13 daha yüksek bitirme eğiliminde. Ekim ayının BTC için uygun bir ay olma vaadi olmasına rağmen, Kasım ve Aralık aylarının boğalar için de aynı derecede elverişli olmasına dikkat edilmelidir.”

Kraken Hakkında

2011 yılında kurulan ABD merkezli Kraken euro cinsinden bitcoin ve altcoin ticareti konusnda en büyük kripto borsasıdır. Ayrıca, kapsamlı güvenlik önlemleri, öz düzenlemeli yaklaşımı ve güvenlik kontrolleri göz önüne alındığında en güvenli borsalardan biridir.

Bir diğer büyük artısı ise ücretsiz para yatırma ve oldukça rekabetçi para çekme ve işlem ücretleri sunarak sektörün en ucuzları arasında yer almasıdır. Bunun yanı sıra web platformunu ya da mobil uygulamalarından birini kullanarak hareket halindeyken de işlem yapabilirsiniz.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar