.

Kripto Borsası OKEx, DeFi Merkezini ve NFT Pazarını Başlattığını Duyurdu

Küresel kripto borsası OKEx, merkezi olmayan finans (DeFi) çabalarını, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) için bir pazar yeri içeren merkezi olmayan bir dijital varlık ekosistemi olan DeFi Hub’ın tanıtımıyla hızlandırıyor. 

OKEx resmi Twitter hesabı, 2 Eylül tarihli sosyal medya paylaşımında, kripto spot ve türev borsası DeFi Hub’ı iki başlangıç ​​aracı olan NFT Marketplace ve DeFi Dashboard’u başlattığını duyurdu. NFT Marketplace, kullanıcıların kendi NFT’lerini, içerik oluşturucu tarafından belirlenen bir telif ücreti ile satmak için basmasına olanak tanır.

Kullanıcılar, OKExChain gibi diğer desteklenen platformlardan NFT’leri, “OKEx’e sıfır ücret ödenerek” satın alabilecekleri, satabilecekleri veya takas edilemeyen tokenları satın alabilecekleri, satabilecekleri OKEx NFT Pazarı’na aktarabilecekler.

Yeni DeFi Hub, borsa tarafından tarayıcı uzantısı olarak sunulan çok zincirli merkezi olmayan bir cüzdan olan OKEx Cüzdan ile bağlantı gerektiriyor. DeFi Dashboard özelliği ile büyük blok zinciri ağları ve protokolleri genelinde kullanıcıların merkezi olmayan varlıklarının bütünsel bir görünümünü sunar.

NFT Pazarı Gün Geçtikçe Büyüyor

OKEx direktörü Lennix Lai, hızla büyüyen NFT pazarı için kapsamlı bir sisteme duyulan ihtiyacın altını çizerek, DeFi Hub’ın NFT Marketplace ile değiştirilemez tokenlerin benimsenmesini hızlandırmayı hedeflediğini söyledi.

OKEx direktörü Lennix Lai “Kullanıcıların kripto para portföylerinin görselleştirmelerine çok ihtiyaç duyulan iyileştirmeleri getirmek için DeFi Dashboard’u başlatmaktan da heyecan duyuyoruz” diye ekledi.

Dijital sanatlar yaratmanın yeni bir yolu olarak yaygın olarak kullanılan NFT’ler, dijital ve fiziksel ürünlerin doğrulanabilir şekilde benzersiz temsilleridir. Normal bir para birimi gibi değiştirilemez olduklarından, değerleri alıcıların iştahına göre belirlenir ve NFT dünyasında dijital sanat için yedi haneli bir fiyat etiketi absürt değildir.

Bu yeni dijital mülkiyet biçimine yönelik artan taleple birlikte, NFT pazar yerleri yalnızca kripto ekosisteminde değil, aynı zamanda geniş teknoloji dünyasında da yeni sınır haline geliyor. Geçen ay, Çinli e-ticaret devi Alibaba, ticari marka sahiplerinin fikri mülkiyetlerine tokenize edilmiş lisanslar satmalarına izin vermek için bir NFT pazar yeri başlattı.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar