.

Kripto Karşıtı Milyarder Warren Buffett’ın Torunu, Dedesine Hiç Benzemiyor

20. Yüzyılın en başarılı yatırımcılarından Berkshire Hathaway yatırım şirketinin CEO’su ve en büyük hissedarı Warren Edward Buffett, daha önce Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili bir çok kez sert düşüncelerini dile getirmişti. Fakat, Warren Buffett’ın torunu, kendisinin aksine Blockchain teknolojisine ve NFT projelerine merak salmış durumda.

Ressam ve tasarımcı olan Warren Buffett’ın torunu Nicole Buffett, NFT sektörüne nasıl giriş yaptığını ve NFT’leri basarken nasıl zorlandığını anlattı.

“ Kesinlikle anlamayan sinir bozucu bir insan gibiydim, bir sürü soru soruyordum. Çılgıncaydı, çok heyecan vericiydi. Rahatsız oldum ve kendi kendime”tüm bu teknolojik şeyleri yapmak zorundayım’ dedim. Yeni bir dil öğrenmek gibiydi. 

” Okuduğum bir makaleye göre resimlerimin yüksek çözünürlüklü görüntülerini yaratıyor, onları ‘mükemmel bir şekilde dijital hale getirmek’ için Photoshop’luyor, sonra onları kaydediyor ve OpenSea gibi bir NFT platformuna yüklüyordum.”

Nicole Buffett

NFT pazar yeri OpenSea, orijinal tablonun (“fiziksel”) bir NFT ile birlikte satılmasına izin verse de, Nicole bazı alıcıların fiziksel eseri bile istemediğini söyledi:

Orijinal resme ‘fiziksel’ deniyor, ancak bazı insanlar onu NFT’nin yanında sunduğunuzda fiziksel olanı bile istemiyor. Belki bunun için yerleri yoktur ya da o anda seyahat ediyor olabilirler. Bazıları ise bunun NFT’nin değerine bağlı olduğunu düşünüyor.

Pandemi sebebi ile kişisel sanat gösterileri ve galeri açılışları neredeyse imkansız hale geldiğinden sanatını NFT’ler biçiminde sunmak, Nicole’un çok daha geniş bir potansiyel alıcı grubuna ulaşmasına izin verdi.

NFT’ler gerçekten de sanatçılar ve sanat eserimi satın almak isteyenler için daha fazla erişilebilirlik olduğu anlamına geliyor. Ortaya çıkardığın esere daha fazla kişinin ulaşması harika bir şey.

Görünüşe göre Nicole ilk olarak birkaç ay önce NFT koleksiyonlarını satmaya başladı. Şu anda OpenSea’de satışa sunulan Moon Collection’dan (Ay Koleksiyonu) bir NFT örneği:

Kaynak: OpenSea

Nicole: NFT’lerimi Asla Dolar Olarak Satmam

“ NFT’ler için dolar almıyorum. İnsanların blok zincirinde sanat eserini satın alabilmesi için para birimi olarak Ethereum ile ödeme yapması gerekir. Fiziksel sanat eserlerim için ise hala dolar alıyorum. 

Nicole şimdiye kadar dört NFT koleksiyonu yayınladı: “Spirit Coins”, “Manifesto of Magic”, “Eastern Alchemy” ve yukarıda da örnek olarak belirttiğimiz “Moon”.

Kaynak: OpenSea

“ Muhtemelen eserlerimin NFT’lerini satarak gelirimi dört katına çıkardım. Bu, küresel olarak paylaşmanın, sanatın amacını yerine getirmenin ve insanlarla bağlantı kurmanın devam etmesine izin vermenin başka bir yolu. 

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar