.

Kripto Para ATM Sayısı Dünya Çapında 24 Bini Geçti

Kripto para ATM’lerinin sayısı dünya genelinde 24.000’i aştı. Kripto ATM’leri bulunan 75 ülke arasında ABD, en çok ATM’ye sahip listenin başında geliyor.

Kripto ATM izleme web sitesi Coinatmradar’a göre, kripto para ATM’lerinin sayısı dünya çapında 24.000’i aştı. Yazının aktarıldığı sırada, dünya çapında toplam kripto para ATM sayısı 24.031 olarak hesaplanıyor.

75 ülkede bulunan ATM’lerde ilk sırayı toplamda 21.161 konumla ABD, ikinci sırayı 1.698 konumla Kanada ve üçüncü sırayı 174 konumla İngiltere alıyor. Türkiye’de ise şuan için yalnızca 6 adet Bitcoin ATM’si bulunuyor.

Şuan da dünya üzerinde 42 adet kripto para ATM üreticisi var. Listede 9.813 makineyle Genesis Coin ilk sırada yer alırken, onu 5.720 makineyle General Bytes, 2.766 makineyle Bitaccess ve 1.684 makineyle Coinsource takip ediyor.

Toplam 617 operatör arasında en büyük kripto ATM operatörü 3.793 makineye sahip Bitcoin Depot, onu 2.629 makine ile Coin Cloud ve ardından 2.498 makine ile Coinflip takip ediyor.

Kripto ATM’lerine Akaryakıt İstasyonundan Büyük Talep

Geçen hafta, önde gelen bir akaryakıt şirketi olan Circle K, ABD ve Kanada’daki istasyonlarında Bitcoin ATM’leri ile hizmet vermeye başladığını duyurdu. Şuana kadar akaryakıtlara Bitcoin Depot ile ortaklaşa 700’den fazla ATM kuruldu. Önde gelen Bitcoin ATM operatörü Bitcoin Depot, “Circle K, şirketin mağazalarına Bitcoin ATM’leri ekleyerek yeni müşterileri mağazalarına çekebilir, yetersiz hizmet alan topluluklara finansal erişim sağlayabilir ve bu yeni teknolojiyle kendilerini diğer istasyonlardan ayırabilir” dedi.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar