2020 ABD Başkanlık Adayı Kripto Para Bağışı Kabul Edecek

Dünya’nın en gelişmiş ve en yüksek yaşam standartlarına sahip olduğu bilinen ve herkesin yaşamak istediği Amerika Birleşik Devletleri’nde iki yıl sonra yapılacak başkanlık seçimleri için aday olacağını bildiren Demokrat Andrew Yang, seçim kampanyası boyunca kripto para bağışı yapacakların bağışını kabul edeceğini açıkladı.

Aslen Çinli olan Amerikalı politikacı Andrew Yang, ERC20 standartlarında olan Bitcoin, Ethereum ve token cinsi kripto paraların bağışını kabul edecek. Bağış yapacak olan gönüllülerin en fazla yapabileceği kripto para bağışının dolar karşılığının 2500 dolar olacağı söyleniyor.

2020 ABD Başkanlık Adayı Kripto Para Bağışı Kabul Edecek

Kripto Para Bağışı İle Teknoloji Merkezli Bir Kampanya Olacak

43 yaşındaki başkan adayı, “Amerika için Girişim” ismiyle tanınan bir girişimcilik bursu organizasyonunu başarmasıyla biliniyor. Ayrıca “The War on Normal People” isimli kitabı ile de Amerika’da adından bahsettirmiş olan Yang, kitabında 18 – 64 yaş arasındaki Amerikan vatandaşlarının tamamının aylık 1000 dolar evrensel temel geliri olduğu fikrini destekliyor. Bu kitabın barındırdığı fikirleri birçok önemli ve ünlü kişi de insanlara öneriyor. Bunlardan birisi de dünyanın en popüler sosyal medya sitelerinden olan Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg.

Yang Teknolojiye Yakınlığıyla Biliniyor

Amerikalı Demokrat öte yandan yaşamda otomatikleşme ve yapay zekanın geliştirilmesi fikrinin destekçisi olarak tanınıyor. Ayrıca kapitalizmi desteklediği bilinen Yang, kapitalist bir düzen içerisinde insan yaşamının refahını ve rahatını en üst düzeye çıkarmayı amaçlayan “insan kapitalizmi” teorisine destek veriyor.

Andrew Yang’ın başkanlık seçimi için düzenlediği kampanya da kendini ön planda tutmak ve daha şimdiden halkın aklında yer etmek için teknolojiyi kullandığı düşünülüyor. Tüm bu yaptıklarının yanında online canlı video yayın platformu Twitch’te düzenli olarak yayın yaptığı biliniyor. Hatta daha yeni yeni kullanılmaya başlanmış olmasına rağmen Instagram’ın Youtube’a rakip olan Instagram TV adlı uygulamasında da sıkça videolar paylaşıyor. Tüm bu yaptıkları Amerika Birleşik Devletleri’nin 2020 başkan adayı olan Andew Yang’ın teknolojiyi ne kadar sevdiğini ve kampanyası için bir avantaj olarak gördüğü söyleniyor.

Ayrıca Yang kripto bağışın yanında Venmo üzerinden 2700 dolara kadar bağış alacağını bildiriyor. Bağış yapabilmek için aranan tek şartın ise seçmen niteliği taşımak ve bu niteliği tescilleyecek formu doldurmak olduğu söyleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir