.

Kripto Para Borsası Bybit, NFT Marketplace’i Başlattı

Popüler kripto para borsası Bybit, kullanıcıları için NFT’ler, GameFi ve metaverse dünyasına erişim sağlayacak bir platform olan, değiştirilemez token pazarı (NFT) projesini başlattı.

Dijital Sanatçıları ve Koleksiyonerleri Birleştirme Fikri

Borsa, yeni platformun dijital sanatçıları ve koleksiyoncuları birbirine bağlamayı amaçlayan tek duraklı bir mağaza olduğunu söyledi.

Bybit’in kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou, NFT’lere yapılan yatırımlarla ilgili şüphelere rağmen, girişimin daha fazla insanın dijital mülkiyete katılmasını mümkün kıldığını belirtti. Ayrıca içerik oluşturuculara çalışmaları üzerinde mülkiyet ve kontrol hakkı verildiğini de belirtti. Ben Zhou yaptığı açıklamalarda;

“Bybit kullanıcıları için metaverse adı verilen yeni bir pazar yaratılması ve yeni dünyanın oluşturulmasının bir parçası olabilmeleri için birinci sınıf bir NFT platformu sağlamaktan heyecan duyuyoruz” diye ekledi.

Bybit NFT Marketplace Özellikleri Neler Olacak?

Borsaya göre, Bybit NFT Marketplace olarak adlandırılan platform, mevcut diğer NFT mağazalarından farklı şekilde çalışacak.

Bybit kullanıcılarının NFT alıp satmadan önce harici cüzdanlarını platforma bağlamaları gerekmeyecek. Bunun yerine, dijital koleksiyon ürünlerini doğrudan spot hesaplarından alıp satabilicekler.

Ayrıca Bybit, kullanıcılarının ticaret ihtiyaçlarını karşılama çabalarının bir parçası olarak çeşitli blok zincirlerinden NFT’leri destekleyeceğini söyledi.

ABD merkezli borsa, platformda işlem gerçekleştirmenin deneyim düzeyi ne olursa olsun herkes için kolay olacağını belirtti.

Bybit, işleri başlatmak için Monster Galaxy, ONBD ve Realy’den en popüler dijital koleksiyonlardan bazılarını içeren kampanyalar başlatacağını söyledi.

Borsa, üç küratörün koleksiyonlarını listelemenin yanı sıra, gelecekte ünlü sanatçıların özel NFT’lerinin lansmanını destekleyeceğini ve katılımcılara sunulacak birkaç gizemli kutunun olacağını belirtti.

NFT Marketplace Artışları Devam Ediyor

NFT’ler şu anda milyarlarca dolarlık ticaret hacmiyle kripto endüstrisinde önemli bir yere sahip.

Varlık sınıfına olan talep artmaya devam ederken, kripto firmaları, kullanıcıların dijital koleksiyon ürünleri alıp satabileceği kendi NFT pazarlarını başlatmayı tercih ediyor.

Geçen yıl Coinbase, Coinbase NFT adlı bir NFT marketplace açacağını duyurdu. Bu haftanın başlarında borsa, kullanıcıların kredi kartları aracılığıyla kolayca NFT satın almalarını sağlamak için Mastercard ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar