.

Kripto Para Borsası OKEx İsmini OKX Olarak Değiştirdi

Popüler kripto para borsası OKEx, ismini ‘OKX‘ olarak değiştirdiğini ve yeniden markalaşma yoluna gittiklerini duyurdu.

20 milyondan fazla kullanıcısı olan popüler borsa, bugünden itibaren şirketlerini yeni adının OKX olduğunu duyurdu ve web sitesine okx.com üzerinden erişilebileceğini bildirdi. Borsanın uygulamaları yeni ad, yeni logo ve yeni kimliği yansıtacak şekilde yeniden markalaştırılacak. Önümüzdeki 6 ila 12 ay içinde ise daha fazla yenilik geleceği ifade edildi.

Twitter hesabında “Kripto para endüstrisindeki ilerlemeye ve Web3’e olan bağlılığımıza devam etmek için OKX olarak yeniden markalaştık.” denilirken, web sitesinden çok daha uzun ve detaylı bir açıklama paylaşıldı.

OKX ile Yeni Dönem Başlıyor

Borsa, ismindeki -e harfinin neden olmadığıyla ilgili merkeziyetsizliğe ve 2017’deki şartların artık kalmadığına vurgu yaparak şu ifadelerde bulundu:

“Kripto para maceramıza başladığımızda Bitcoin ağı henüz çocukluk dönemindeydi. Ethereum hala geliştiriliyordu. Hepimiz gerçek bir açık sistem görüntüsünü yakaladık ve Bitcoin herkese farklı bir gelecek ve herkes için açık bir sistem sundu. Biz bir kripto para borsası olarak sisteme adım attığımızda şartlar böyleydi. OKEx adındaki “Ex” açık bir pazar yerini temsil ediyordu. O dönem bir merkezi borsa olarak başladık çünkü ihtiyaç duyulan buydu.

2022 yılında ise, kripto para piyasası altının yüzde 20’lik değeri olan 2 trilyon dolara ulaştı. Merkeziyetsiz finansın, NFT’lerin ve metaverse’ün yükselişi başladı. Web3, bundan 10 sene önce basit bir olgu iken şimdi teknolojik gelişimin için önemli bir olgu. Bizim oyunumuzun adı da değişim oldu.

Endüstri geliştikçe ve ilgi çektikçe biz de geliştik ve yenilendik. MetaX’in de dahil olduğu birçok merkeziyetsiz finans ürünü oluşturduk. Çoklu blok zincirlerinde çalışabilen merkeziyetsiz bir cüzdan sistemi kurduk. Bir NFT pazar yerimiz var ve yüksek performanslı bir merkeziyetsiz borsamız bulunuyor.

Dolayısıyla şu anda bir merkezi borsadan çok daha fazlasını oluşturmuş oluyoruz. Bu yüzden ne için var olduğumuzu ve neyi temsil ettiğimizi gösterecek olan markamızı değiştirmenin de vakti geldi.

Finans (DeFi) ve oyun (oynayarak kazan,) sadece başlangıç noktaları… Bu yüzden E’yi bırakıyoruz ve bu yolu hazırlamak için onu X’e çeviriyoruz.”

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar