.

Kripto Para Piyasasının Değeri Bir Günde 200 Milyar Dolar Arttı!

Bitcoin (BTC) ve çoğu altcoin son 24 saatte etkileyici yükselişler elde ettiğinden, kripto para piyasasının değeri dünden bu yana 200 milyar dolar arttı.

Bitcoin (BTC) fiyatının 50.000 doların altına düşmesinin ardından, kripto para birimi nihayet yükselişe geçti ve 50.000 dolar seviyelerini tekrardan geri aldı. Diğer altcoinler Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Solana (SOL), Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX) ve çok daha fazlasında sert yükselişler yaşandı.

Bitcoin 51 Bin Doların Üzerinde

Geçtiğimiz birkaç gün önce, piyasa değerinde göre en büyük kripto para biriminin fiyatında kısa sürede sert bir düşüş yaşandı. Cumartesi günü, birkaç saat içinde varlık iki ayın en düşük seviyesi olan 42.000 dolara geriledi.

Pazar günü 50.000 dolara doğru bir yükseliş ile toparlanmaya çalıştı, ancak ayılar bu seviyenin üzerinde bir fiyat sıçramasına izin vermedi. Sonraki ret, onu bir kez daha aşağıya, 47.000 dolara çekti.

Ancak, boğalar o zamandan beri hızlandı. Sonuç olarak, Bitcoin (BTC) etkileyici bir yükseliş başlattı, 50.000 doları geri aldı ve şu anda 51.000 doların üzerinde işlem görüyor. Bu, varlığın dünden bu yana 4.000 dolardan fazla arttığı anlamına geliyor.

Sonuç olarak, piyasa değeri bir kez daha gıpta edilen 1 trilyon dolara yaklaşırken, Bitcoin (BTC) Dominance (Bitcoin’in piyasaya olan hakimiyeti) %40’ın biraz üzerinde kaldı.

BTCUSD Kaynak: TradingView

Altcoinler de cumartesi ve dünkü düşüş sırasında zarar gördü. Ancak bugün, kripto para piyasasının değeri 200 milyar dolar arttı ve çoğu Ethereum’un %10’luk yükselişinin öncülüğünde artışa geçti. Bu nedenle, Ethereum (ETH) şu anda 4.400 doların üzerinde işlem görüyor. İkinci en büyük kripto para Cumartesi günü 3.500 dolara kadar gerilemişti.

BitTorrent (BTT), projenin ana ağ lansman tarihini açıklamasından sonra günlük ölçekte en önemli kazanç (%68) oldu.

Kripto Para Birimi Piyasasına Genel Bakış.  Kaynak: Kriptoyu Ölçün
Kripto Para Piyasasına Genel Bakış Kaynak: Quantify Crypto

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar