.

Kripto Paralar Hakkında Ne Kadar Bilgilisiniz? İşte Sizler İçin Hazırladığımız 6 Soruluk Test…

Projemizi seçtik, yatırımımızı yaptık iyi hoş ama bakalım kripto paralar hakkında ne kadar bilgilisiniz? İşte sizler için derlediğimiz 6 soruluk kısa bir kripto para testi…

#1. ....... yatırımınız değer kaybediyor olsa bile ilerde değerleneceğini düşündüğünüz ve satmayacağınızı belirtmek için kullanabileceğiniz bir kelimedir. (Boşluğu doldur)

Hodl, yatırımınız değer kaybediyor olsa bile ilerde değerleneceğini düşündüğünüz ve satmayacağınızı belirtmek için kullanabileceğiniz bir kelimedir.

#2. Stellar, Avalanche, Cardano, Polygon, Tezos (Coinlerin doğru kısaltmalarını seçin)

Tüm geçerli olanları seçin

XLM, AVAX,ADA,MATIC,XTZ

#3. Ethereum'un kurucu ismi kimdir?

Ethereum, 2013 yılının sonlarında Vitalik Buterin tarafından geliştirilmiş ve kullanıma sunulmuş alternatif bir kripto para platformudur.

#4. Bitcoin'in maksimum arzı nedir?

Bitcoin’in değerli olmasının en büyük sebebi diğer para birimlerinin aksine arzının 21.000.000 adet ile sınırlı olmasıdır.

#5. Bitcoin'i yasal olarak kabul eden ilk ülke hangisidir?

El Salvador Yasama Meclisinin önemli bir çoğunluğu, Başkan Nayib Bukele tarafından önerilen Bitcoin Yasasını onayladı. El Salvador, Bitcoin’i resmi olarak onaylayan ve tanıyan ilk ülke konumunda.

#6. Kripto terimlerinde "kaçırma korkusu" ifadesinin kısaltmasıdır.

FOMO kelimesi “kaçırma korkusu” ifadesinin kısaltmasıdır.

Sonuçları Göster

Results

Sen bu işi biliyorsun dostum!

Okumaya, araştırmaya devam, çok yolun var!

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar