test

.

Kripto Paralar Hakkında Twitter’da Bu Hafta Öne Çıkan Paylaşımlar

Bir hafta daha sona ermek üzere, sizler için Twitter’da sürekli genişleyen kripto dünyası hakkında paylaşılan önemli olayları derledik.

Coinbase NFT Pazarına Yoğun İlgi

Pazartesi günü, Coinbase Başkan Yardımcısı Sanchan Saxena, borsanın yaklaşmakta olan NFT pazarıyla ilgili ayrıntıları paylaştı . Halihazırda 1,5 milyon başvuruyu aşan bir bekleme listesiyle Sanchan, topluluğa Coinbase’in “duvarlarla çevrili bir bahçe” inşa etmeyeceğine dair güvence verdi. 

Müşterilerin satın aldıkları NFT’lere sahip olacağını, Coinbase’in metaverseleri Coinbase sunucularında saklamayacağını ve müşterilerin, NFT’lerini diğer pazarlarda satabileceklerini söyledi. 

Saxena’nın fikirleri NFT koleksiyoncuları arasında övgü topladı. DCinvestor takma isimli, tasarım felsefesinin “oldukça umut verici göründüğünü” söyledi.

İlk Bitcoin Vadeli ETF İşlemleri Başladı

Salı günü, ilk Bitcoin vadeli ETF işlemleri (BITO sembolü ile) New York Menkul Kıymetler Borsası’nda ilk kez piyasaya çıktı . Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinde kilitli olan para miktarı , ETF’lerin yatırım yaptığı Chicago Ticaret Borsası’nda ETF’nin hayata geçmesinden sonra 3.64 milyar dolara yükseldi . Bloomberg’in uzman ETF analisti Eric Balchunas, ETF lansmanının “beklentilerimize karşılık kesinlikle meydan okuduğunu” tweetledi. 

Paris Hilton NFT Koleksiyonu

Aynı gün, Amerikalı sanatçı ve iş kadını Paris Hilton, Sotheby’s Natively Digital 1.2 müzayedesinin bir parçası olarak yer alan küratörlüğünü yaptığı sanat koleksiyonunu paylaştı. Teklife açık olan koleksiyonunda Maalavidaa Serwah Attafuah ve Chelsea Evenstar gibi sanatçıların eserleri yer alıyor.

Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Salı günkü ETF duyurusu ve NYSE listesinin ardından, Çarşamba sabahı Bitcoin için başka bir tarihi an yaşandı. Kripto para, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 66.974 dolara yükseldi.  ATH ardından Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk yükseliş ile ilgili göndermeli tweet attı.

Bitcoin’in sert yükseliş gerçekleştirdiği gün, ABD kripto borsası Gemini’nin Hong Kong’da %8 faiz getiren ürünü Gemini Earn’ü piyasaya sürülmesi piyasanın yukarı yönlü hareketini daha da tetikledi. Aynı gün, ETH fiyatı %5’in üzerinde ralli yaparak 4.100 dolara yaklaştı. 

Facebook Konusu Tartışma Yarattı

Perşembe günü Coinbase, Facebook’un yeni kripto cüzdanı Novi’de tutulan fonları saklayacağını duyurdu . Facebook’un yerel kripto parası tartışma yarattı. Salı günü, beş Demokrat senatör Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’e düzenleme eksikliği, potansiyel kara para aklama ve terör finansmanı konusunda endişelerini açıklayan bir mektup yazdı.

Worldcoin Krizi

Ethereum tabanlı Worldcoin, bir tür evrensel temel gelir projesi olarak işlev görmek istiyor. Kullanıcıların tek yapması gereken, göz kürelerinin “Orb” adı verilen bir donanım cihazı tarafından taranmasını kabul etmektir.

Cuma günü, ABD merkezli girişim hızlandırma programı ve şirketi Y Combinator’un eski başkanı Sam Altman tarafından geliştirilen iddialı ve şüpheli “Worldcoin”i çevreleyen bir takım makale Twitter’da kripto topluluğu tarafından yayıldı ve topluluk için farklı tepkilere yol açtı.

Ünlüler ve kamuya mal olmuş kişiler de yavaş ama emin adımlarla Ethereum ve Web3’e desteklerini kamuoyuyla paylaşıyorlar. Gizemli filozof kral Jaden Smith, Cuma günü “ETH” tweeti attı ve aynı sabah, önde gelen NFT koleksiyoncusu Deeze, NFT’leri ERC-1155’lere ayırmanın bir yolunu paylaştı . Bu, daha nadir NFT’lerin, yaratıcıların veya sahiplerin dağıtmak istediği sayıda sürüme bölünmesine izin verir.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar