Kripto Paraya Yatırım Yapanlar Görüşlerini Değiştirmeli midir?

Kripto para ve Blockchain teknolojisinin yaygınlaşmasına engel olan durumlardan biri de yatırımcıların sadece kendi çıkarlarını düşünmeleridir. Bu yüzden de Kripto Paraya Yatırım Yapanlar Görüşlerini Değiştirmelidir. Dün Kripto para konusunda birkaç profesyonelin bir araya gelerek düzenlediği açık oturumda buluşmaları gerçekleşti. Oturumun önemli konularından biri de Blockchain teknolojisinin beklenen hızdaki ilerlemesine nelerin engel olduğu konuşuldu.

1 saat boyunca tartışılan konunun moderatörlüğü Keith Wareing tarafından yapıldı. Katılımcılar arasında Tokenpay’ın CEO’su, MFChain CEO’su ve kripto para destekçilerinden John Mcafee gibi önemli isimler bulunmaktaydı. Panelde bulunan kişiler yürütülen konu hakkında kendi görüşlerini şu şekilde ifade etti: Yatırımcıların en büyük sorunu yatırım yaptığı zamanlar sadece kendilerini düşünerek hareket etmeleri, bu yüzden de Blockchain teknolojisinin istenilen yerlere gelememesidir.

Kripto Paraya Yatırım Yapanlar

Uzmanların Blockchain Hakkındaki Yorumları

Tokenpay CEO’su Derek Capo şu ifadeleri kullandı:

Kripto paralar üzerinden yapılan işlemler büyük oranlarda alım, satım ve spekülasyon yaratmak içindir. Yani bilinenin aksine insanlar günlük hayatlarında bu tarz işlemleri yapmıyorlar.

John Mcafee Blockchain tabanında köklü değişimler yapmak niyetinde. Bunun sebebi de her ne kadar bu teknolojinin insanlar için faydalı çözümler üretse de kullanıcıların sisteme olan bağlılıklarının yeteri kadar olamamasıdır. Fiyat dalgalanmalarının bu borsaya gösterdiği tesir neticesinde bu değişimin şart olduğunun da altını çizdi:

Blockchain’in var oluş sebebi, sadece insanlara kar kazandırmak amaçlı değildir. Bunun yanı sıra teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde hayatımız da kolaylaşmaktadır. Ancak insanlar ICO’lardaki öğeleri kullanmak yerine sadece ilgi alanlarına coin’leri alıyorlar.

Kullanıcıların Endişeleri Ne Yönde?

Katılımcıların endişeleri arasında insanların dalgalanmalar ve Blockchain teknolojisiyle tanışmama gibi durumların kullanıcıları etkileyeceği düşüncesi de var. Bu konu hakkında yeterli bilgi sahibi olamayanların düşündükleri ve rastladıkları haberler sadece hack ve dolandırıcılık olaylarının mağduriyet oluşturması yönünde.

Capo, bu para biriminin yaygınlaşması için en önemli engelin, kripto paraların kullanıcılar tarafından sadece gelir kapısı olarak görünüyor olmasını belirtti. Ayrıca iş yeri sahiplerinin işbirliği yaparak kripto paralara yapılan yatırımların artması gerektiğini de kendi sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir