.

Eski Goldman Sachs Üyesi: Kripto Piyasası 250 Trilyon Dolara Ulaşacak

Yakın tarihli bir röportajda, eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal kripto piyasası hakkında açıklamalarda bulundu, kripto paranın on yıl içinde piyasa değerinin 100 katından fazla artarak 250 trilyon dolara ulaşacağını belirtti.

Piyasa Değeri’nin 100 Kat Artması Gayet Olası

Raoul Pal, makro ekonomik ve yatırım stratejisi araştırma hizmeti Global Macro Investor’ı (GMI) 2005’te kurmadan önce , Londra’da küresel varlık yönetimi firması GLG Partners (şimdiki adıyla “Man GLG” olarak anılıyor) için GLG Global Macro Fund’ un eş-yöneticiliğini yaptı. Pal bundan önce Goldman Sachs’ta çalıştı ve burada Hisse Senedi ve Hisse Senedi Türevleri’nde Avrupa serbest fon satış işini birlikte yönetti. Halen 2014 yılında kurucu ortağı olduğu finans ve iş video kanalı Real Vision’ın CEO’su.

Pal’in kripto piyasası hakkındaki yorumları, Bankless Brasil podcast’i için yakın zamanda yapılan bir röportaj sırasında yapıldı. Hisse senetleri, tahviller ve gayrimenkul gibi dünya çapında benzer varlık sınıflarına dikkat çekerek, hepsinin ortalama 250 – 350 trilyon dolar civarında bir piyasa değeri olduğunu belirtti. 

“Toplam türev piyasasına bakarsam, 1 katrilyon dolar. Bence bunun 250 trilyon dolarlık bir varlık sınıfı olması için makul bir şans var, ki buradan 100 kat uzakta, ki bu en kısa sürede tüm varlık sınıfının en büyük büyümesi olacaktır.”

Pal, “3,5 milyar insanın” dijital varlıkları ve kripto ağlarını kullanacağını söylemek de dahil olmak üzere, tahmininin önümüzdeki yıllarda kripto için büyük ölçüde benimsenmesiyle örtüşeceğini söyledi. Ağ benimseme modellerine bakarken tahmininin tutarlı ve “doğrudan” olduğunu iddia etti, bu iddia da kriptonun üstel hale gelmesi için piyasa değerine yol açacak. 

Pal ayrıca, bazı dijital varlıkların fiyatı için önemli sonuçları olabileceğini iddia ederek, daha az bilinen altcoinler üzerindeki düzenlemelerin etkisi hakkında yorum yaptı. 

“Bu günlük trendi sürdürelim ve %50’lik keskin bir düşüşle dibe vurmaya devam edelim ve tekrar yükselelim, ya da bir yıl boyunca yatay bir trend izleyelim. Sanırım bu fiyat hareketlerinin her iki türünü de göreceğiz.”

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar