.

Kripto Piyasasının Değeri, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Kripto piyasasının değeri, önde gelen kripto para birimi Bitcoin’in 62.000 doları geçmesinden sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,6 trilyon dolara ulaştı.

Kripto para piyasaları haftaya olumlu başlayarak tekrardan yukarı yönlü hareketlerini devam ettirirken, toplam piyasa değeri bir kez daha rekor seviyeye ulaştı. Tüm kripto para birimleri için kripto piyasasının değeri, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,6 trilyon dolara ulaştı. Bu, birçok altcoinin kendi rekorlarını kırdığı 12 Mayıs tarihinde gerçekleşen 2.55 trilyon dolarlık en yüksek seviyeyi aştı.

Kripto Piyasasının Değeri Bu Yılın Başından İtibaren %233 Arttı

Toplam piyasa değeri, 780 milyar dolar civarında olduğu bu yılın başından itibaren %233 arttı. Ocak 2018’deki son döngü zirvesi sırasında, toplam piyasa değeri 830 milyar dolara ulaştı. Kripto para piyasasının tamamı artık dünyanın en büyük şirketinden daha büyük. CompaniesMarketcap’a göre, Apple’ın yaklaşık 2,39 trilyon dolarlık bir piyasa değeri var ve grafiğin zirvesinde. İkinci en büyük firma ise 2,28 trilyon dolar değer ile yazılım devi Microsoft.

Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinden Sadece %3.4 Uzakta

Bitcoin şu anda günde %2,7, geçen hafta %14 ve geçen ay %32 artışla tüm momentumu yukarı yönlü yönlendiriyor. BTC genellikle altcoinlerden önce zirve yapar, bu nedenle altcoinler için yükseliş sırası, Bitcoin fiyatı sabit kaldığında gelebilir. 

Bitcoin yazının yazıldığı sırada 14 Nisan’daki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.800 dolardan sadece %3.4 uzakta. Piyasa değeri açısından, Bitcoin şu anda toplam değerin yaklaşık %45’i olan 1,18 trilyon dolar değerinde. Şirketlerle karşılaştırıldığında, Bitcoin 915 milyar dolarla Facebook’tan daha büyük, ancak 1,7 trilyon dolarla Amazon’dan daha küçük ve dünyada altıncı sırada yer alıyor. Ethereum, 458 milyar dolarlık bir sermaye ile Çin e-ticaret devi Alibaba ile yaklaşık aynı büyüklükte tüm pazarın %17’sini temsil ediyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar