.

Ledger Kripto Banka Kartını Tanıttı.. FTX, Coinbase, Rarible ile Ortak Oldu

Ledger, açılış konferansı olan Ledger Op3n’de bugün kripto benimseyicilerini heyecanlandıran çeşitli duyurular yaptı.

Konferans bir kripto banka kartının lansmanını, yeni bir donanım cüzdanını ve LedgerLive için yükseltmeleri içeriyordu.

Donanım cüzdanı (soğuk cüzdan) üreticisi şirket, bugün Paris’te düzenlediği ve iki yılda bir düzenlenen Ledger Op3n konferansının açılışında bazı duyurular yaptı.

Bunlar arasında kilit nokta, ödemelerden sorumlu Başkan Yardımcısı Iqbal Gandham’ın dediği gibi, “harcamaya odaklanmaya başlamamız gerekiyor” temelinde piyasaya sürülen yeni kripto banka kartının ortaya çıkmasıydı. Sunuma göre, Contis Financial Services’in bir iştiraki olan Baanx tarafından verilen bir Visa kartı. 

Crypto Life‘ kartı olarak adlandırılan bu kart, bazı kripto para birimlerini destekler ve Ledger’in donanım cüzdanlarının yazılım dostu olan LedgerLive aracılığıyla izlenebilir. Ledger, lansmanından önce bir bekleme listesi başlattı.

Gandham, kartın satış noktasında kriptoya dönüşeceğini veya kart sahiplerinin elindeki kriptoya göre 30 gün boyunca faizsiz kredi talebinde bulunabileceğini söyledi. Gelecek yılın başlarında, bir kart sahibinin maaşını hesaplarına gönderebileceğini ve otomatik olarak kriptoya dönüştürebileceğini de sözlerine ekledi.

NFT Transferi İçin Güvenlik Hizmeti

Şirket, cüzdanlar arasında NFT göndermeyi daha güvenli hale getirmek istiyor. 

Ledger Ürün Başkan Yardımcısı Charles Hamel, kullanıcılar bir NFT işlemi yaptığında, ya bunu kör imzalayacaklarını (yani hangi verileri paylaşmayı kabul ettiklerini görmediklerini) ya da büyük bir “blob” göreceklerini söyledi. Çoğu insan için anlamsız olan bir veridir. Bu, kullanıcıların işlemi onayladıklarında genellikle nereye para gönderdiklerini görebilecekleri normal bir kripto işleminden farklıdır. 

Ledger’ın amacı, işlemi parçalamak ve mobil uygulamasında neler olup bittiğini gönderim noktasında kullanıcıya sunmaktır. Hamel, uygulamanın hedef adres ve gönderilen token dahil olmak üzere işlem ayrıntılarını sağladığı bir demoyu da gösterdi.

Bunun üzerine şirket, NFT pazaryeri olan Rarible’ı LedgerLive’a entegre etti, böylece Ledger sahipleri, işlemleri yürütmek için donanım cüzdanını kullanırken NFT’leri satın almak ve satmak için NFT pazarına erişebilir.

Coinbase Cüzdan, Ledger İçin Destek Ekliyor

Coinbase’in Coinbase Cüzdanı olarak adlandırılan ve ana borsanın cüzdan teklifinden farklı olan gözetimsiz cüzdanı, şimdi ilk donanım cüzdanı olarak Ledger için destek sağlayacak.

Bu, kullanıcıların web tarayıcıları aracılığıyla blok zinciri uygulamalarıyla etkileşime girmesini ve yine de donanım cüzdanlarını kullanmasını sağlayacak, yalnızca belirli uygulamaların mevcut olduğu kapalı bir ortam olan LedgerLive’a bir alternatif sağlayacaktır. 

Önceden kaydedilmiş bir video aracılığıyla, Coinbase ürün başkan yardımcısı Max Branzburg, borsanın doğrudan gözetimsiz cüzdanında donanım cüzdanları için destek oluşturduğunu söyledi. Bunun, mobil uygulamasının aksine cüzdanının tarayıcı versiyonuyla başlayacağını söyledi.

FTX, Ledger Live’a Entegre Oldu

LedgerLive, FTX’i ürün grubuna dahil ederek şirket içi ticaret seçeneklerini de genişletti. Bu entegrasyon, Ledger sahiplerinin donanım cüzdanlarından LedgerLive aracılığıyla varlıkları borsaya aktarabilecekleri ve uygulama içinde işlem yapmaya devam edebilecekleri anlamına geliyor.

Fakat, LedgerLive aracılığı ile yapılan işlemlerde küçük bir işlem ücreti alındığından, direk olarak FTX borsasında satın alım gerçekleştirmek daha az komisyon ödemeyi sağlayabilir.

Platformda kripto alışverişi yapmanın tek yolu bu değil. Haziran ayında uygulama , ilk merkezi olmayan finans (DeFi) platformu ParaSwap’ı entegre ederek , kullanıcıların diğerlerinin yanı sıra Uniswap, Curve, Balancer ve Sushiswap dahil olmak üzere birden fazla merkezi olmayan borsada token takas etmelerini sağladı.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar