.

Linkedln Bitcoin (BTC) İle İlgili İş İlanlarının Arttığını Açıkladı

2021 yılında Linkedln’ deki kripto para birimleri ile ilgili iş ilanlarında büyük artış yaşandı. İşverenlerin bir yıl içinde çeşitli pozisyonlar için ilanlar yayınlamasıyla, kripto sektörü büyük bir büyüme kaydetti.

13 Ocak 2021’de Linkedln tarafından yayınlanan bir analiz, 2020′ den 2021′ e kadar “Bitcoin (BTC)”, “Ethereum (ETH)”, “blockchain” ve “kripto para birimi” terimleriyle iş ilanlarının yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde %395 arttığını gösterdi. 

İstihdam araştırmaları yapan platform, sektörün iş ilanlarının aynı dönemde %98 büyüyen teknoloji sektörünü geride bıraktığını kaydetti. 

İşverenler, çoğunlukla bu alandaki yazılım ve finans uzmanlarını işe almayı tercih etti. Aynı zamanda, muhasebe, danışmanlık, personel ve bilgisayar donanımı gibi sektörler de giderek blockchain geçmişine sahip profesyonellerin dikkatini çekmekte.

İstihdam fırsatları ayrıca, dijital varlıkların madenciliği ve geliştiricilerine, mühendislere çeşitli dijital para birimlerinin ticareti gibi işlevlerin ötesine geçtiği için endüstrinin geliştiğini gösterdi. Aynı zamanda, rakam kripto para piyasasının giderek ana akıma doğru hareket ettiği tezini de doğruladı.

Kripto Paraların Popülaritesinin Artmasıyla Linkedln İş İlanları da Arttı

Linkedln, sektörde yeni başlayanlar için artan fonların yanı sıra halkın genel kripto para talebini de gösterdi. Linkedln, blockchain yeteneğine duyulan ihtiyaçın artmasını kripto varlıklarının kurumsal olarak benimsenmeye başlamasına bağlıyor.

Kurumların kripto piyasasına girişi, PayPal ve Deloitte gibi geleneksel firmaların dijital varlıklarla bağlantılı yüksek profilli işler yayınlamasına neden oldu.

İş fırsatlarındaki büyük artış, kripto sektörünün toplam piyasa değeri 3 trilyon dolara ulaştı. Bu durumda Bitcoin (BTC)’in 68.000 dolarlık rekor fiyat seviyesine ulaşması da etkili oldu.

Kripto piyasasıyla ilgili iş ilanlarının artışı Tüm dünyada uzaktan çalışmanın popülerleşmesiyle de ilgili. Uzaktan çalışma, çekirdek geliştiricilerin ve araştırmacıların çeşitli projelerde birden fazla ortak ve işverenle etkileşim kurmasını sağlıyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar