.

Litecoin Kurucusu Charlie Lee’den Sahte Haber Açıklaması

Litecoin Foundation İdari Direktörü Charlie Lee, perakende devi Walmart ile Litecoin’in anlaşma sağladığı yönündeki sahte haber hakkında Bloomberg’e değerlendirmelerde bulundu.

Litecoin Foundation idari direktörü Charlie Lee, çalışanlarından birinin perakende devi Walmart Inc. ile ortaklığa ilişkin doğru olmadığı ortaya çıkan bir duyuruyu “retweet” etmesinin ardından oldukça sıkıntılı bir duruma düştüklerini kaydetti.

“Gerçekten Zor Durumda Kaldık”

Litecoin’in yaratıcısı Lee, Bloomberg’e yaptığı değerlendirmede, “Uydurma haberleri tweet atmamak için elimizden geleni yapıyoruz ve bu kez gerçekten zor durumda kaldık. Bunun bizimle ilgili bir şey olduğunu reddediyorum ve bunu kimin yaptığını bulmak ve sahte haberlerin yayılmasını durdurmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Walmart Inc. ve basın bülteni dağıtım şirketi GlobeNewswire, pazartesi sabahı ortaya çıkan Walmart’ın Litecoin ile bir anlaşma yaptığı yolunda uydurma duyuruyu soruşturuyor. Duyurunun kısa sürede yanlış olduğu ortaya çıktı, ancak bu duyuru Litecoin ve diğer kripto paralarda kısa süreliğine hızlı bir yükselişe yol açtı.

Litecoin Foundation, Lee tarafından yönetilen ve kâr amacı gütmeyen bir kurum ve denkler arası token ve açık kaynaklı yazılım projeleri geliştirme konularına odaklanıyor.

“Bu Haber Uydurma Çıktı…Ortaklığımız Yok”

Lee, “Bu sabah uyandım ve Walmart’ın Litecoin’i kabul edeceğini öğrendim ve bu harika bir haberdi ve ardından bu haber uydurma çıktı. Ortaklığımız yok” dedi ve herkesin ilkin kurumla görüşmeksizin Litecoin’i kabul etmeye başlayabileceğini sözlerine ekledi.

Konuya taraf olan kuruluşlar bu uydurma haberin nasıl ortaya çıktığını belirlemeye çalışıyor.

Lee, Bloomberg’e yaptığı açıklamada, “Litecoin Foundation’ın uydurma haberler yayan bilinmeyen kişiler konusunda yapacağı fazla bir şey yok. Bu şekilde uydurma haberler hisse senedi piyasalarında da oluyor” şeklinde konuştu.

Lee, “LTC, Bitcoin kadar yaygın olmasa da ödemelerde epeyce kullanılıyor. Litecoin’e destek veren potansiyel yüzbinlerce ticari kuruluş var. Her gün yaklaşık 3 milyar dolarlık Litecoin gönderiliyor. Bunların hepsi ödemeler için değil, ancak önemli bölümü bu işlemler için kullanılıyor. On yıllık ömrü boyunca, ağ üzerinden 1 trilyondan fazla tutara sahip LTC gönderilmiş durumda ve bu durum onun oldukça popüler olduğunu gösteriyor” dedi.

Bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar