Litecoin Nedir? Detaylı Anlatım

Litecoin Nedir?

Günümüzde popüler olan yatırım araçlarının başında olan kripto para birimlerine her geçen gün bir yenisi dahil olmakta. Zaman geçtikçe popülaritesini arttıran, kripto para dünyasında Bitcoin ve Ethereum’a rakip olan hemen hemen aynı büyüklükteki Litecoin son birkaç ayda yakaladığı yükselişle kullanıcılarının ilgi odağı olmayı başardı.

Bu yazımızda sizlerle, Litecoin Nedir? Litecoin Nasıl Alınır? Gibi soruların cevaplarını paylaşacağız. Sözü fazla uzatmadan başlayalım.

Litecoin Nedir?

Litecoin, 7 Ekim 2011 tarihinde Charlie Lee tarafından oluşturuldu. Eski Google çalışanı olan Lee, aynı tarihte açık kaynak olarak kodlanan sistemini GitHub üzerinde yayınladı. Yayın tarihinden 5 gün sonra, 13 Ekim 2011 tarihinde hayata geçirildi.

Litecoin, Bitcoin ve Ethereum’un blok sürelerine göre hemen hemen ikisinin ortasında yer alıyor diyebiliriz. Ortalama blok süresini 2,5 dakikaya indirmeyi başardılar.

Bu kripto para birimini kullanan kullanıcıların memnuniyetlerini dile getirdiği en önemli konulardan biri para transferi gerçekleştirmenin çok düşük maliyetli yapılması. Diğer klon koinler gibi merkezi yoktur. Açık kaynak kodlanmış bir dijital paradır.

Litecoin Nasıl Alınır?

Türkiye’de hizmet veren büyük dijital para borsalarından Koinim, Paribu, BTCTurk, Koineks gibi firmalardan güvenilir ve hızlı bir şekilde Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve AltCoin satın alabilirsiniz.

İlgili para borsalarına üye olduktan sonra oluşturacağınız hesabınıza ilişkin, borsa tarafına gerçekleştireceğiniz havale ile hızlı bir şekilde Litecoin alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir