Litecoin Nedir?

Litecoin bilindiği gibi kripto para dünyasında Bitcoin’in önemli rakiplerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Son aylarda yapmış olduğu artış pek çok kişinin dikkatini çekmektedir. Bu konuda sizlere bu yazımızda geniş çaplı bir şekilde bilgi vermeye çalışacağız. Son dönemde Dünyada pek çok kişi tarafından konuşulmaya başlamıştır. Kripto para birimlerinin önde gelenlerinden biridir. İlgi ve talep gün geçtikçe artarak 1 aylık olunca ön plana çıkmaktadır. Pek çok yatırımcının dikkatini çekmiş durumda yatırım almaktadır. Dijital para piyasası sayılabilecek özel bir sanal para birimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Google bünyesinde ayrıldıktan sonra bu sistemi kuran Charlie Lee piyasalara başarılı bir giriş yapmıştır.

Litecoin
Litecoin

Litecoin Sistemleri Hakkında Detaylar

Litecoin alabilmek için öncelikli olarak coin borsaları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Bunlar arasında seçim yaparken dikkatli olmanız sizler için daha sağlıklı sonuçlar verir. Düşük komisyonlu bir alım yapabilirken aynı zamanda güvenilir platformlar tercih edilmesi gerekmektedir. İyi araştırma yapılmalı ve kullanıcı yorumları dahi çok dikkatli bir şekilde hareket edilmelidir. Bitcoin ile arasında bazı farklar bulunduğunu bilmek gerekir. En büyük fark hiç kuşku yok ki işlem hızıdır. Bitcoin oldukça yavaş bir sisteme sahiptir. Ancak Litecoin çok hızlı ve büyük avantaj sağlayan bir sistem olarak bilinmektedir. Yüksek hızda gelişmesiyle birlikte işlemlerde oldukça kolaylaşmış bulunmaktadır. Üretim limiti karşılaştırılacak olursa Bitcoin’in 4 katına tekabül etmektedir. Bu da 84 milyon adete tekabül eder.

Litecoin Yükselişi Devam Edecek Mi?

Sanal para birimleri düşünüldüğünde elbette ki en çok merak edilen soruların başında sürekli yükseliş devam edecek mi sorusu gelmektedir. Sizin de Litecoin hakkında 2017 yılı başında yaklaşık % 5000’in üzerinde değer kazanmıştır. Tarihi bir başarıya imza atmıştır. Bu yükseliş şu an için devam etmektedir. Aslında tahmin edildiği kadar büyük bir piyasaya ulaşamamıştır. Henüz günlük işlem hacmi 900 milyon doların üzerinde ve piyasa değeri 13 milyar doları görmüştür. Ancak tahmin edilen rakamlar çok daha yukarısında olacağıdır. Böylece çok daha sağlıklı sonuçların alınması sağlanmış olacaktır. Elbette şu anda dünya piyasasında çok daha büyük bir işlem hacmi ile karşınıza çıkabilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir