.

Miami Belediye Başkanı Bitcoin Madenciliğinde Israrcı

Miami Belediye Başkanı Ulusal Güvenlik İçin Şehrini Bitcoin Madenciliği Merkezi haline getirilmesi gerektiğini savunuyor.

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Bitcoin’in ağırlıklı olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde, özellikle de kendi şehrinde çıkarılması gerektiğine inanıyor.

Bir poadcast yayınına katılan Francis Suarez, Florida’daki en kalabalık ikinci şehri bir Bitcoin madencilik merkezine dönüştürmenin ABD’nin ulusal güvenlik çıkarlarına hizmet edeceğini savunuyor.

Ulusal güvenlik nedenlerine dikkat çekmeye çalışan Francis Suarez. Madencilik verilerine dikkat edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

“Madenciliğin % 90’ı ABD’nin dışında ve bu rakam oldukça fazla.”

Miami belediye başkanı, şehrinin Bitcoin madencilik havuzlarını uzun süre çalıştırabilecek tükenmez bir temiz enerji kaynağına sahip olduğunu ekliyor.

Aslında sınırsız ve temiz bir enerji kaynağımız var ve madencilik merkezlerine ve veri merkezlerine sonsuza kadar temiz enerji sağlama altyapısına sahibiz. Yani ABD’de daha fazla madencilik yaparsak kripto topluluğunun yararına olacak çünkü büyük ölçüde temiz enerji üretiyoruz.

Miami’deki yerel yönetim işlemlerinin Bitcoin kullanılarak yapılmasına izin vermenin yanı sıra, şehrin amiral gemisi kripto varlığına yatırım yapmayı da düşündüğünü ortaya koyuyor.

“Bir şehir olarak, çalışanlarımızın Bitcoin ile ödeme almalarına izin verecek, sakinlerimizin ücretler için Bitcoin ödemesine izin verecek ve şehre ya da en azından şehrin Bitcoin’e yatırım yapma olasılığını keşfetmesine izin verecek bir tasarı üzerine çalışıyoruz. “

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar