.

Matthew Sigel, Ethereum Market Hacmini Yorumluyor

Ethereum geçtiğimiz yılların en çok büyüyen kripto para birimlerinden bir tanesidir. Bitcoin’e göre daha işlevsel ve üretken olması da, lider altcoin’nin farkı hızlı kapamasına yardımcı olmuştur. Ancak Ethereum’un piyasa değerinin hala 2 trilyon dolardan çok uzakta olduğu aşıkar bir gerçek. Matthew Sigel, bu durumu şu senaryolarla açıklıyor…

Analist Yüklü Bitcoin Satıp Ethereum Aldı, Neden?

Matthew Sigel’ın Ethereum için Mavi Gökyüzü senaryosu Nedir?

Bir terim olarak gökyüzü senaryosu, iyi durum senaryosunu temsil etmek için finansal piyasalarda sık kullanılan bir betimlemedir. Finansal piyasalarda genellikle üç tür senaryo vardır. Birincisi temel durum. Temel durum, bir varlık için en olası senaryodur. Varlığın ulaşabileceği en olası hedef için kullanılmaktadır. Aynı zamanda, bir varlık için en olası sonucu temsil etmek için kullanılır.

Bir sonraki aşama, en kötü durum senaryosudur. En kötü senaryolarda, varlıkla ilgili her şey başarısız olur ve hiçbir şey yolunda gitmez. Varsayımlar ve tahminler gerçekleşmez. Ve varlık büyük olasılıkla başarısız olur.

Son olarak, mavi gökyüzü senaryosu ise şeyin plana göre hareket ettiği zamandır. Varlık, piyasada yapabileceğinin en iyisini yapar. Tahminler, bu varlığın başarısı için tutarlıdır ve analizler başarılı sonuç verir.

Ethereum’un en verimli senaryosu

Lider altcoin Ethereum ‘un mavi gökyüzü senaryosunu incelersek, Matthew Sigel’in 2 trilyon dolarlık piyasa değerine inandığını belirterek başlayabiliriz. İlk olarak, temel bir senaryo, ETH’nin piyasa değerinin birkaç yıl içinde 1 trilyon dolara ulaştığını görmek olabilir. Belki bir sonraki boğa piyasasına kadar beklemek gerekebilir. Ancak, “mavi gökyüzü” senaryosunda 2 trilyon dolar piyasa değeri, sayısız yardımcı programa sahip bir dijital varlık için uygun görünmüyor.

Varsayımları netleştirecek bir diğer önemli veride, ETH/BTC grafiğinden çıkarılabilir. Geçtiğimiz yıllar gözlemlendiğinde, Ethereum’un Bitcoin ile olan farkını hızlıca kapattığı ortaya çıkıyor. Aynı zamanda, Bitcoin hala Ethereum’dan %50’nin üzerinde daha yüksek bir piyasa değerine sahip olmasına rağmen, lider altcoin büyük bir ivme kazanmış durumda.

Ethereum yıkıcı bir teknolojidir

Sigel her zaman “yalnızca büyük teknolojiyi değil, diğer türdeki merkezi kurumları ortadan kaldırma” gücüne sahip teknolojilerin arayışı içinde olmuştur. Sigel, “Google kötüdür” yatırım araştırma notunda Google’ı satın alma sonuçlarından bahsederken bunu söylemişti.

Ayrıcai Sigel’e göre blockchain teknolojisi, herkesin internet bağlantısı olduğu sürece her yerden ağa katılabileceği şekildedir. Bu nedenle Sigel, Ethereum’un değerlemesinin diğer Web 2.0 yazılım şirketlerine kıyasla hala çok ucuz olduğunu belirtiyor. Satış değerleme fiyatı çok daha düşüktü. Ancak varlığın oynaklığının ve kazanç modelinin fiyatı yukarı itmeye yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Ek olarak Ethereum, küresel bireysel gelirlerinden büyük bir pay alabilecek bir konumda.

Ethereum market cap from TradingView.com

Sigel Ethereum’u geleceğin temel taşlarından biri olarak görüyor

Sigel’in 25 Mayıs tarihli araştırma notu, Ethereum’un yatırım bankacılığı, varlık yönetimi, ödemeler ve ticaret endüstrilerinden elde edilen gelirlerin hepsini olmasa da çoğunu almaya hazır olduğuna dikkat çekti.

Bununla ilgili ek açıklamalar yapan Sigel, Ethereum’un bu değerin üçte ikisini yakalayabilmesi ve Ethereum piyasa değeri ile gelir oranının sabit kalması durumunda, Ethereum’un 1.8 trilyon dolar ile 2.3 trilyon dolar arasında bir kurumsal değer elde edebileceğine inanıyor.

Son olarak Matthew Sigel, VanEck’e Nisan ayında Dijital Varlıklar Araştırma Başkanı olarak katıldı. Bu rol daha önce VanEck’te yoktu ve şirketin dijital alanda daha fazla yenilik ve araştırmaya doğru ilerlediğinin bir işareti. Sigel daha önce Bloomberg, CNBC ve NHK için bir finans gazetecisi olarak çalışmıştı.

Bizi Takip Edin: TwitterTelegramInstagram

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar