.

MetaMask Token Lansmanında Spekülasyonlar Artmaya Devam Ediyor

MetaMask blockchain cüzdanı, 21 milyondan fazla kullanıcıya hizmet verdiği için Coinbase ve Binance gibi borsalarla rekabet eden en büyük kripto uygulamalarından biri haline geldi ve bu nedenle MetaMask Token için spekülasyonlar giderek artmaya devam ediyor.

Şu anda cüzdanın aylık 11 milyondan fazla aktif kullanıcısı var ve bunların 100.000’i geniş DeFİ alanıyla etkileşime girerken sadece Ox protocol (ZRX) coini kullanıyor.

Metamask kullanan kişi sayısı 2016 yılından bu yana bir milyon kullanıcıyı aştı, 2020’den bu yana ise 10 kat büyüdü. 2019’da ise 250.000’i geçti.

Metamask aylık aktif kullanıcılar, Ocak 2021
Metamask’ın aylık aktif kullanıcıları, Ocak 2022

Metamask ve Metamask Token Hakkında Söylenenler

ConsenSys konuşmacısı başlangıçta geliştirilmeye açık bu projenin, zamanla mobilde bir uygulama tarayıcısının yanı sıra diğer zincirleri de içerecek şekilde genişlediğini söyledi.

Kullanımı ücretsiz olan Metamask, 6. yılını doldurmasına rağmen kullanımda henüz herhangi bir sorun yaşanmış değil. Metamask çevrimiçi bir sisteme sahip olduğu için sıcak bir cüzdan olarak hizmet verir. Kripto paralar bu cüzdanda online olarak saklanır ve transfer edilir. Bu nedenle yatırımcılar cüzdanda en fazla 10.000 dolar tutabilirler.

Consensy’nin kurucusu Joseph Lubin’ in söylediği her şey Metamask’ın token olup olmayacağına dair bazı ipuçları içeriyor.

Tüm bu cüzdan uygulamalarının size ‘Metamask blok zinciriyle bağlantı kurma’ fırsatı sunması gerektiğini, Bununla birlikte, WalletConnect gibi rakiplerin olduğunu, Metamask’ın açık ara en gelişmiş cüzdan olduğunu, herkesin kripto cüzdanına erişmesi için özel bir anahtara (parola) sahip olduğunu, bu nedenle muhtemelen sahipliğe müdahale olamayacağını sözlerinde belirtti.

Blokchain yazılım teknolojisi şirketi Consensys, dünya genelinde Metamask’ın en çok kullanıcısının olduğu ülkenin Filipinler, ikincisinin ise ABD olduğunu açıkladı.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar