.

Miami Belediye Başkanı, Çalışanlarına Bitcoin İle Ödeme Planını Açıkladı

Miami belediye başkanı Francis X. Suarez, Miami’yi ABD’de bir kripto merkezi yapmak için çalışan bilinen bir Bitcoin destekçisidir. 2021’in ilk çeyreğinde bir konuşmada Suarez, şehrin hükümet çalışanlarına ödemelerini Bitcoin olarak ödemeyi ve vatandaşların şehir vergilerini BTC olarak ödemesine izin vermeyi planladığını söyledi. 

O zamanlar pek çok kişi, şehir hazinesinin Belediye Başkanının doğrudan kontrolü altına girmediği için fikrin çok uzak olduğunu iddia etti. Ancak Miami Belediye Başkanı Suarez kısa süre önce, kentin bunu bu ay içinde mümkün kılmak için bir teklif talebinde bulunacağını açıkladı ve ekledi:

“Kendimizi Amerika Birleşik Devletleri’nin veya dünyanın kripto başkenti olarak farklılaştırmak istiyorum”

Bu yılın Şubat ayında Suarez liderliğindeki Miami, şehrin Bitcoin’e yatırım yapabilmesi için bir teklif de sundu, ancak Florida tüzüğü sınırlamaları yerel yönetimlerin bu kadar değişken varlıklara sahip olmasına izin vermiyor. Suarez açıkladı

“Eğer kararı verdiğimiz andan itibaren Bitcoin’i elimizde tutabilseydik, yüzde 30 ya da 40 artacaktı, bu yüzden o zamanlar bir dahi gibi görünürdüm” dedi.

Miami Zaten Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

Mevcut Florida Statüleri Miami’nin doğrudan Bitcoin’e yatırım yapmasını engellemiş olabilir, ancak Suarez Miami Coin ile bunun bir alternatifini buldu. Miami madeni parası, bir şehrin ilk yerli kripto varlığı olma özelliği gösteriyor, Bitcoin’e dayanır ve tokenin madenciliğinden elde edilen fonlar şehrin gelişimi için kullanılacaktır. Lansmanından sonraki iki ay içinde Miami madeni parası şehrin hazinesine 10 milyon dolar ekledi.

Geçmişte Belediye Başkanı Suarez, Florida’nın eyalette Bitcoin madenciliğinin artan popülaritesi açısından sorumluluğu zaten üstlendiği için Miami’yi temiz bir Bitcoin madencilik merkezi haline getirme planlarını da açıklamıştı.

Geçtiğimiz Mart ayında ise “Şehir olarak, çalışanlarımızın Bitcoin ile ödeme almalarına izin verecek, sakinlerimizin ücretler için Bitcoin ödemesine izin verecek ve şehre ya da en azından şehrin Bitcoin’e yatırım yapma olasılığını keşfetmesine izin verecek bir tasarı üzerine çalışıyoruz.” açıklamasında bulunmuştu.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar