.

Michael Jackson Tarafından Oluşturulan Eser NFT Olarak Satılacak

“Popun Kralı” olarak da bilinen Michael Jackson , 20. yüzyılın en önemli kültürel figürlerinden biridir. Kırk yılı aşkın bir süredir müzik, dans ve modaya yaptığı katkılar onu popüler kültürde küresel bir figür haline getirdi. 

Jackson, çeşitli müzik tarzlarında ve görsel sunum yoluyla sanatçıları etkiledi ve tarihin en çok ödül alan müzik sanatçısı oldu. Moon Walk( Ay yürüyüşü) ve robot gibi karmaşık dans hareketlerini popüler hale getirdi.

İnsanlar tarafından az bilinen bir diğer yeteneği ise, balmumu kalem ve pastel sanatında inanılmaz yeteneğiydi. Koleksiyonunun tamamı Jackson tarafından yakın arkadaşı ve iş ortağı Sir Brett Livingstone Strong’a vasiyet edildi.

Güçlü Ortaklık

Sir Brett Livingstone Strong, tarihi anıtsal heykelleri ve Hollywood ünlülerinin portre çizimleriyle tanınan Avustralya doğumlu bir sanatçıdır.

Jackson-Strong Alliance, Michael Jackson ve Brett-Livingstone Strong arasındaki yaratıcı bir ortaklıktı. Amaçları, sadece yaratıcılık adına değil, aynı zamanda önemli dünya davaları uğruna, hayal gücünün gücünü teşvik ederek dünyanın en dinamik sanat girişimini kurmaktı. Michael Jackson ve Brett, yaratıcı sanatı, uluslararası hayır kurumlarını desteklemeye ve gezegenimizin çevresini korumaya odakladılar.

Müzayede Yakında Başlayacak

Marilyn Monroe’nun büyüleyici portresi, var olan üç giclee’den sadece biridir. Orijinal eser, 4,5 milyon doların üzerinde bir değere sahipti. Husl.io ve Visser bir ortaklık içinde bu giclee’nin dijital NFT’sini 277 Ether’e satıyor, bu da 17 Eylül itibariyle yaklaşık 1 milyon dolar değerinde. Alıcı ayrıca fiziksel giclee’yi de alacak.

Açık artırma tarihi ileriki zamanda duyurulacak ve bu büyük ihtimal Husl.io platformunun piyasaya sürülmesinden birkaç gün sonra olacak. Gelirlerin bir kısmı, müzisyenler için inşa edilen yeni NFT pazar ekosistemini güçlendirmeye gidecek.

Not: Giclee, bireysel kopyalar oluşturmak için yüksek kaliteli bir mürekkep püskürtmeli yazıcı kullanarak güzel sanatlar veya fotoğraf reprodüksiyonu için bir teknolojidir. Bir giclee ayrıca giclee işlemi kullanılarak üretilen bir baskıyı ifade eder.

Husl.io Nedir?

Husl.io, müzisyenler tarafından ve eski müzik endüstrisini bozmaya hazır müzisyenler için oluşturulmuş bir ekosistem ve NFT pazarıdır. Arkasındaki ekip, hayranların müziğe sahip olarak ve tarihteki benzersiz anlara katılarak en sevdikleri sanatçıları güçlendirmesi gerektiğine inanıyor.

Müzik endüstrisinin uluslararası gelirinin sadece %12’si sanatçılara, yazarlara, yapımcılara ve yaratıcılara gidiyor. Müzik endüstrisinden elde edilen gelirin %88’i avukatlara, yöneticilere, dağıtımcılara, yayın platformlarına ve şirketlere gidiyor. 

İşte sorun bu. Hayranların, sevdikleri ve dinlemek istedikleri sanatçıları direk olarak destekleyebilecekleri platform çok az. Plak satın almak, müzik dinlemek, konserlere katılmak vb. bu eylemler, müzisyenler ve müzik bürokratları için temel gelir kaynakları, sanatçıdan daha fazla endüstriyi finanse eder. Hayranların doğrudan sanatçılara yatırım yapma fırsatı yok.

Husl.io, tüm uluslararası müzik ekonomisini radikal bir şekilde yeniden düzenlemek ve endüstrinin kilit oyuncularına, yaratıcılara ve hayranlara öncelik vermek için blok zincir teknolojilerini kullanıyor. Blok zinciri ve Bitcoin gibi kripto para birimleri, ulusal bankacılık sistemlerine aynı şekilde meydan okuyor Husl.io, müzik endüstrisinin kurumsal devleriyle yüzleşiyor, hem blok zinciri hem de bu yenilikçi platform, şeffaflık, çeşitlendirme yoluyla köklü, merkezileştirilmiş güç sistemlerini yıkıyor.

Bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar