.

MicroStrategy, 414 Milyon Dolar Karşılığında 7002 Bitcoin (BTC) Satın Aldı

MicroStrategy bugün erken saatlerde 7.002 Bitcoin (BTC) daha satın aldığını duyurdu. Gerçekleştirilen en son satın alım, Michael Saylor’un şirketi MicroStrategy’i kripto dışı şirketler arasında bilinen en büyük BTC sahibi konumuna getirdi.

Michael Saylor İçin Daha Fazla Bitcoin

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan MicroStrategy, kripto para varlıklarını önemli ölçüde artırdığını duyurdu.

SEC ile yaptığı en son Form 8-K dosyasına göre MicroStrategy, 414,4 milyon dolar nakit karşılığında 7.002 adet Bitcoin (BTC) daha satın aldı. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoinlerin BTC başına ortalama 59.187 dolar civarında bir fiyatla satın alındığını söyledi.

Bu, MicroStrategy’nin kripto para birimleri söz konusu olduğunda yaptığı en büyük satın alım olmasa da, şirket son satın alımla da birlikte Bitcoin miktarını önemli ölçüde artırdı. Şirket yazının yazıldığı sırada 121.044 BTC’ye sahip.

121.044 adet BTC, BTC başına ortalama 29.534 dolar fiyatla toplamda 3.57 milyar dolara satın alındı.

Piyasa, MicroStrategy’nin son satın alımıyla ilgili haberlere güçlü tepki verdi ve Bitcoin güncellemeyi takip eden saatlerde %7’nin üzerine çıktı. Ve hemen %2’lik kısa bir konsolidasyondan geçerek 57.100 dolar seviyesine geriledi, piyasa daha fazla büyüme beklediğinden grafikler hala belirsiz görünüyor.

Bitcoin’in 25 Kasım – 29 Kasım 2021 arasındaki fiyatını gösteren grafik
Kaynak: TradingView

MicroStrategy’nin önceki Bitcoin alımlarının her biri piyasayı önemli ölçüde salladı ve son büyük duyurusunun üzerinden üç ay geçmesine rağmen, önümüzdeki günlerde ek fiyat hareketi yaşanabilir.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar