.

MicroStrategy, 94,2 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin (BTC) Satın Aldı

Küresel çapta bilinen yapay zeka şirketi MicroStrategy, 94.2 milyon dolar değerinde 1.914 Bitcoin (BTC) daha satın aldığını duyurdu. MicroStrategy tarafından satın alınan Bitcoin miktarı, mevcut fiyatlarla yaklaşık 5,9 milyar dolar değerinde olan 124.391 Bitcoin’e ulaştı.

Özellikle, şirketin ortalama satın alma fiyatı şimdi 30.000 doları aşmış durumda, bu da şirketin karda olması için Bitcoin fiyatının yukarıda belirtilen seviyenin üzerinde kalması gerektiği anlamına geliyor.

Aralık ayının başlarında, firma ayrıca 84 milyon dolarlık bir Bitcoin daha satın aldığını duyurmuştu.

Geçen ay CEO Michael Saylor, The Information’a kişisel olarak 866 milyon dolarlık Bitcoin’e sahip olduğunu söyledi. Önde gelen kripto para biriminin fiyatının belirli bir zaman diliminden bahsetmeden 600.000 dolara fırlamasını bekliyor. Nihayetinde Saylor, Bitcoin’in deflasyonist doğası nedeniyle sonsuza kadar değer kazanmaya devam edeceğine inanıyor.

Satıcılar İçin Bir Yeni Yıl Hediyesi Mi?

Bitcoin şu anda son 24 saatte %2.16 arttı ve Bitstamp borsasında 47.491 dolar seviyelerine yükseldi. En büyük kripto para birimi bu ay toplamda %16 geriledi.

Peter Schiff, MicroStrategy’nin satın alma çılgınlığı olmasaydı Bitcoin fiyatının “çok daha düşük” olacağını belirtti. Saylor’un en son satın alımını satıcılara “Yeni yıl hediyesi” olarak tanımlıyor.

MicroStrategy hissesi bugüne kadar %30’luk ufak bir artışla S&P 500 endeksinden çok az daha iyi performans gösteriyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar