.

Mike Tyson, Solana (SOL) Destekçisi Olduğunu Açıkladı

Eski ağır siklet şampiyonu boksör Mike Tyson geçtiğimiz günlerde Ethereum’un en büyük rakibi olarak sayılan Solana (SOL) hakkında “hepsi bir arada” anlamına gelen bir tweet attı.

Efsanevi boksör tweetine ayrıca Solana blok zinciri üzerinde basılan bir Catalina Balinası takas edilemez tokenı (NFT) ekledi.

Mike Tyson, ayrıca şüpheli bir ERC-20 token olan Dream’i (DREAM) tanıtmaya başladı ve tokenin uzayda devrim yaratabileceğini ve topluluğun zihinsel sağlık sorunlarıyla başa çıkmasına yardımcı olabileceğini iddia etti.

Tyson, eylül ayında Twitter üzerinden Ethereum (ETH)’mu mu Solana (SOL) ‘yı mı seçmesi gerektiğine karar veremediğini belirtmişti. Eski boksör, haziran ayında beş milyon takipçisine Bitcoin ve Ethereum hakkında aynı soruyu yöneltti.

Temmuz ayında boksör, yaratıcı ajans 1ofone ile ekip kurduktan sonra ilk NFT serisini duyurdu. Yaratılan NFT serisinin lansmanı Ağustos ayında gerçekleşti.

Ethereum ve Solana Rekabeti Kızışıyor

İki zincir arasındaki rekabet giderek kızışıyor. Hem JPMorgan hem de Bank of America kısa süre önce Solana’nın rakibinin büyük ölçüde pazar payını yemeye devam edeceğini öngördü.

Yine de Solana (SOL), son birkaç ay içinde ağın genel kullanıma hazır olmayabileceğini gösteren çok sayıda teknik aksaklıkla karşı karşıya kaldı.

Ünlü boksör, 2015 yılında Bitcoin Direct ile takım kurduktan sonra Las Vegas merkezli bir ATM’yi başlatarak kripto piyasasına girdi. Proje, şiddetle reddedilen dolandırıcılık suçlamalarıyla karşılandı.
Eski boks şampiyonu, 2016 yılında Bitcoin Direct ile ortaklaşa bir Bitcoin cüzdanı da piyasaya sürdü.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar