test

.

Milyarder Chamath Palihapitiya: Bitcoin Altının Yerini Aldı

Social Capital CEO’su Chamath Palihapitiya kısa süre önce CNBC’nin Delivering Alpha konferansında Bitcoin’in altını “etkili bir şekilde değiştirdiğini” belirtti: “Oldukça güvenle söyleyebilirim ki Bitcoin altının yerini aldı ve bunu yapmaya devam edecek.”

Palihapitiya, Bitcoin’in piyasa değerinin büyümeye devam etmesini bekliyor. Ancak milyarder, “Bitcoin altının yerini aldı” sözünün ardından CNBC’den Scott Wapner ile yaptığı görüşmede belirli bir fiyat tahmini yapmayı reddetti.

Ocak ayında eski Facebook yöneticisi, Bitcoin’in 200.000 dolara ulaşabileceğini tahmin etmişti, ancak en büyük kripto para biriminin oraya ulaşmasının 10 yıl süreceğini de söylemişti:

Bitcoin nereye gidiyor? Muhtemelen 100.000 ila 150.000 dolara, ardından 200.000 dolara gidecek.”

Palihapitiya ayrıca enflasyon konusunda “çok endişeli” olduğunu söyledi. Yatırımlarını hiper-büyüyen şirketlere, nakit akışı olan şirketlere ve Bitcoin gibi merkeziyetsiz varlıklara yapıyor.

En son röportaj sırasında Palihapitiya, kripto paraların “çok büyük” hale gelebileceğini söyledi:

Ben büyük bir entelektüel boğayım. Piyasa çok büyük hale gelebilir. Hepimizin buna dikkat etmesi gerekiyor.

Boğalar 40.000 Dolarlık Desteği Savunmaya Devam Ediyor

Dünyanın en büyük kripto para birimi, Salı günü 41.000 dolar seviyesinin altına düştükten sonra yazının yazıldığı sırada yaklaşık 44.000 dolara kadar yükseldi.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar