test

.

Mina Protocol Nedir?

Mina Protocol, günlük hayatta alınan kararlar ile kripto arasında gizliliği koruyan bir ağ destekleyicisidir ve hepimizin ihtiyacı olan yüksek veri güvenliği için hayata geçmiş bir projedir.

Mina blockchain’in tamamı yaklaşık 22kb1‘dir, yaklaşık olarak birkaç  tweet büyüklüğündedir. Sunduğu bu ufak hacmi sayesinde veri doğrulamasını çok hızlı bir şekilde doğrulayabilir. Diğer protokolleler’deki hacimler çok fazla olduğu için, aracıların düğümleri çalıştırması ve aynı eski güç dinamiklerini yeniden yaratması gerekir.

Fakat Mina’nın sunmuş olduğu yeni çözüm sayesinde bu hacim çok küçültülmüş, bu nedenle herkes eşler arası bağlantı kurabilir ve zinciri hızlı bir şekilde senkronize edip doğrulayabilir hale getirilmiştir.

Günümüzde kullanıcıların, internet ortamına katılım karşılığında verilerini güçlü sunuculara devretmekten başka alternatifleri bulunmuyor. Ancak Mina için bu durum geçerli değil.

SNARK destekli merkezi olmayan uygulamaları (Snapps), verilerin kendisinden ziyade verileriyle ilgili kanıtları doğrulayıp paylaşarak kullanıcıların kontrolü elinde tutmasını sağlar. Zincir dışı hesaplanan ve zincir üzerinde doğrulanan mantık ve verilerle Snapps, ölçeklenebilirliği basit ve büyük hesaplamaları verimli ve uygun maliyetli hale getirir. Bunun dışında Diğer blok zincirleri, uygulamalarının kapsamını ve kullanımını sınırlayarak internet ile etkileşime girmez. Ancak Mina’nın merkezi olmayan uygulamaları, herhangi bir web sitesiyle özel olarak etkileşime girebilir ve blockchain üzerinde kullanım için doğrulanmış gerçek dünya verilerine erişebilir. Böylelikle geliştiriciler, gizlilikten asla ödün vermeden yaşama ve çalışma şeklimizi değiştirmek için bilgi işlem ve karar alma süreçlerinde dünyanın bilgilerinden yararlanabilirler.

Nasıl Katılınır ?

Mina Protocol ön satışı  Coinlist borsası üzerinden gerçekleşecek. Katılmak isteyen katılımcıların ilk öncelikle Coinlist borsasına üye olmaları ve daha sonra borsa üzerinden kimlik doğrulamalarını tamamlamaları gerekmektedir.

Onaylama mesajı alan kişiler , anasayfa üzerinde açık olan Mina Protocol seçeneğine tıklayıp başvurularını oluşturabilirler.

Token Detayları

75 Milyon adet ön satışa sunulacak olan Mina Protocol, bir adet coin fiyatı 0.25$ olarak satışa çıkacak . Bir kişi Maximum 1,000$ ve Minimum 50$ alım gerçekleştirebilecektir. Satın alınan bu coinler 31 Mayıs 2021 tarihine kadar kilitli kalıcaktır ve bu tarihe kadar coin işlemi yapılamayacak.

Satış Tarihi:13 Nisan 2021 14:00 -14 Nisan 2021 23:59 UTC

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar