.

Ukrayna’da Faaliyet Gösteren Monobank’dan Bitcoin Adımı!

Ukrayna’da mobil banka olarak faaliyet gösteren Monobank, müşterilerinin kripto para işlemleri gerçekleştirmesine olanak sağlayacak yeni ürün ve hizmetleri duyurdu. Tekliflerden biri, çevrimiçi mobil bankacılık platformunun kısa süre içerisinde piyasaya süreceği bir Bitcoin kartını içeriyor.

Monobank, Müşterilerine Bitcoin Kartı ve Bitcoin Ticareti Sunacak

Monobank, şirketinin kurucu ortağı olan Oleg Gorokhovsky, Telegram kanalından bu ayın sonlarında şirketin müşterilerine Bitcoin ticaret hizmetleri sunacağını duyurdu. BTC entegrasyonunu geçmiş süreçte tamamlayan Monobank, şuan da resmi olarak Ukrayna Ulusal Bankası’ndan (NBU) onay bekliyor.

Ukraynalı mobil banka, henüz açıklanmayan bir kripto para borsası ile de entegrasyon sunmayı planlıyor. 

Ukrayna’da Bitcoin’e Güven Artabilir

NBU, Monobank’a yeni BTC entegrasyonları için yeşil ışık yakıyorsa, Ukrayna’da Bitcoin’e olan güvende bir artış görülebilir. Ağustos 2020 itibariyle 2,5 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan, Ukrayna’nın ilk e-bankası, müşterilerine Bitcoin ticareti sunduğu takdirde potansiyel olarak ülkedeki Bitcoin kabulünü ve kullanımını artırabilir.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar