.

Neden Herkes Portföyünde Bitcoin Bulundurmalı?

Milyarder yatırımcılar mevcut ve gelecekteki enflasyona karşı bir önlem olarak kripto paraları tercih etmeye devam ettikçe, itibari para birimlerine olan güven gün geçtikçe azalıyor gibi görünüyor. Geçen yıl boyunca, Michael Saylor, Bill Miller, Elon Musk ve Stanley Druckenmiller’in gibi iş insanları, yatırım portföylerinde Bitcoin ‘e önemli bir pay bırakan milyarder yatırımcılardan sadece bir kaçı oldu.

Aaron Arnold'dan 100 dolarlık altcoin dağılımı

Meksika’nın en zengin üçüncü insanı “Enflasyon’a” dikkat çekti

Meksika’nın en zenginleri arasında üçüncü sıranın sahibi olan Ricardo Salinas Pliego, yakın tarihli bir röportajda, aşırı para basımı ve enflasyonun neden olduğu devalüasyon nedeniyle satın alma gücünü kaybetme eğiliminde olduğu için fiat para birimini dolandırıcılık olarak nitelendirecek kadar ileri gitti. Dolara şaka diyen Salians, şunları söyledi:

“Fiat para birimleri bir sahtekarlıktır. Profesyonel kariyerime ’81 yılında başladım. Peso 20 ile 1 dolar arasındaydı. Bugün 20.000 ile 1 dolar arasındayız. Bilinmesi gereken tek şey bu. Ve bu burada Meksika’da çünkü Venezuela, Arjantin veya Zimbawe’ye bakarsak, sayılar tüm orantıyı kaybeder. Fiat dolandırıcılığı, fiat sistemine özgü bir şeydir ve bunun ABD’de olduğunu izliyoruz. Parasal emisyon aya gitti, anlıyorsunuz. Zor para olarak Dolar bir şaka.”

Ethereum’a Güvenmiyorum

Buna karşılık, Bitcoin ‘i alması fiat’a olan inancının altını çizdi. Yatırımcı, başarısının anahtarının 21 milyon adetle sınırlı arzı olduğunu belirtti. Ayrıca Ethereum’u “güvenmediği” varlıklar listesine dahil etti ve aynı nedenle, sınırsız arzı gelecekte varlıkların amortismanına neden olabilir. Ekledi:

“Bitcoin’i incelemek için çok zaman harcadım ve bence her yatırımcının portföyünün bir parçası olması gereken bir varlık. Değeri, uluslararası değeri olan, küresel düzeyde muazzam likidite ile işlem gören ve her portföyün, dönemin bir parçası olması için yeterli neden olan bir varlık.”

Son olarak, milyarder geçen yıl Kasım ayında likit portföyünün %10’unu Bitcoin’e yatırdığını açıklamıştı. 13 milyar doların üzerinde bir serveti olduğu tahmin ediliyor.

Bizi Takip Edin: TwitterTelegramInstagram

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar