.

Netflix, Reklam Destekli Abonelikte “Kripto Para” Reklamlarını Yasaklayacak

Dünyanın en popüler dijital içerik platformlarından biri olan Netflix, kasım ayında başlatmayı planladığı reklam içeren abonelik sisteminde kripto paralarla ilgili reklamları yasaklayacak.

Avustralya’nın yerel gazetelerinden Sydney Morning Herald’de, pazartesi günü Netflix’in yeni abonelik sisteminde siyaset, kumar ve kripto para birimiyle ilgili tüm reklam kampanyalarının reddedileceği belirtildi. Ayrıca, çocuklara ürün satan ve ilaç tanıtımı yapan reklamlara yönelik kısıtlamaların da dikkate alınacağı belirtildi.

Variety’ye göre reklam içerikli aboneliğini 2022’nin sonunda başlatmayı düşünen Netflix, 8 Aralık’ta kendi reklam tabanlı aboneliğini başlatan Disney+ ile rekabet edebilmek için daha ucuz olan reklam içerikli abonelik kampanyasını öne alarak kasım ayında başlatmayı planlıyor.

Reklam Destekli Abonelik 1 Kasım’da Çoğu Ülkede Başlayacak

Variety, Netflix’in yeni reklam içerikli abonelik kampanyasının 1 Kasım’da ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Almanya ve Fransa dahil olmak üzere birçok ülkede yayına gireceğini söyledi.

2022’nin ilk 3 ayında 200 bin abone kaybettikten sonra, ikinci çeyrekte de 970 bin ücretli abonesini kaybeden Netflix, küresel çapta abone sayısının giderek azalmasıyla Temmuz ayında gelirleri arttırmak için reklam içerikli yeni abonelik sistemini başlatacağını duyurmuştu. Gelir artışları da giderek azalan Netflix, Haziran ayında kar marjını yüzde 20’lerde tutmak için maliyetleri azaltacağını da açıkladı.

Kripto Paralara Düzenleyici Baskısı

Düzenleyicilerin baskı ve incelemeleri nedeniyle gelen kripto yasakları, dijital varlık sektörü açısından alışılmadık bir durum değil. Sosyal medya devi Meta (eski adıyla Facebook), daha sonrasında kararını geri almış olsa da, 2018 yılında kripto reklamlarını platformunda yasaklamıştı. Google’ın ana şirketi Alphabet, daha önce platformunda yer alan kripto ile ilgili reklam yasağını 2021 yılında kaldırarak borsaların ve cüzdanların kendi arama motorunda tekrar tanıtılmasına izin vermişti.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar