.

NFT Projesi, Afgan Kadınların Eğitimi İçin Gelirinin Tamamını Bağışlayacak

NFT şirketi olan Bookblocks.io,  Afganistan’daki kadınların eğitime erişmesine yardımcı olmak için New York merkezli bir şirket olan Women for Afgan Women ile ortaklık kurdu .

Taliban tarafından yönetilen yeni hükümet altında, Afganistan’daki kadınların eğitim hakları militanlar tarafından kısıtlandı. Bu gelişmeden sonra Afgan kadınları protesto için sokaklara döküldü. Bir çok kadın, eski adıyla Afgan Kadın İşleri Bakanlığı dairesi, yeni adıyla erdem yayma ve ahlaksızlığı önleme dairesi dışında protesto etti

Bookblocks.io NFT

Bookblocks.io  , 5 Ekim’de değiştirilemez bir token yayınlayacağını ve satışlarından elde edilen gelirin Afgan Kadınları için Kadınlara (WAW) verileceğini duyurdu. “Afgan Kadınları için Kadınlar“, Afganistan ve New York’ta haklarından mahrum bırakılmış Afgan kadın ve kızlarının haklarını korumaya ve geliştirmeye adanmış bir taban sivil toplum kuruluşudur.

Şirkete göre, NFT’nin ilham kaynağı, kadın hakları konusunda öncü olan Louisa May Alcott’du. 

“Ünlü yazıları yalnızca kadınları toplumda yükseltmeye çalışmakla kalmadı, aynı zamanda ateşli bir feminist, kölelik karşıtı ve kadınların oy hakkının destekçisiydi. Bu nedenle, Afganistan’daki kadın ve kız çocuklarına hayatın her alanında eşitlik bulmalarına yardım etmeye adanmış bu ayki yardım odağımız için mükemmel bir ilham kaynağı gibi görünüyordu.”

NFT, Louisa May Alcott’un iki farklı kelebek kanadına sahip bir portresidir. Afgan kadın ve kızlarının özgürlüklerini engelleyen kısıtlamalardan umutlu bir şekilde çıkışını ifade ediyor. Her NFT’nin arka plan renkleri de farklıdır, bu da Afgan Kadınlar için Kadınlar’ın hizmet ettiği kadınları ve kızları oluşturan arka planların çeşitliliğini gösteriyor. Yetersiz beslenmeden muzdarip Afgan çocukların %40’ını temsil eden bu illüstrasyonun dört farklı versiyonu da var.

Şirket, 2200 adet NFT’den oluşacak koleksiyonda, NFT’lerin satışından elde edilen paranın %100’ü, sonraki her satış için %5 bakiye ile “Afgan Kadınları için Kadınlara” gidecek. Fiyat 0.025 Ether’den (ETH) başlıyor.

Afganistan’a Diğer NFT ve Kripto Bağışları

Dijital varlık alanında Afganistan’a yönelik hayır işlerine odaklanan ve devam eden birkaç proje var. Yaklaşık bir ay önce Visualize Value’nun kurucusu Jack Butcher, bir Afgan ailesinin bir aylık acil ihtiyaçlarını kapsayan bir dizi NFT “bakım paketi” başlattı. Bu bakım paketi, The Giving Block aracılığıyla hala bağış kabul ediyor.

Diğer kuruluşlar da Afganistan’da insani yardım sağlamak için Giving Block aracılığıyla kripto bağışları kabul ediyor. Şunları içerir: “Çocukları Kurtarın” “Uluslararası Tıp Birlikleri” “Doğrudan Yardım ve İlham Verecek Kurallar”

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar