.

NFT Satış Platformu OpenSea’den 100.000 Dolarlık Hata

Küresel çapta en büyük NFT pazarı OpenSea’deki bir hata, 42 NFT’nin yanlış Ethereum adresine gönderilmesine ve kalıcı olarak kilitlenmesine neden oldu.

Hata ilk olarak ENS baş geliştiricisi Nick Johnson tarafından bildirildi. Ethereum İsim Hizmeti (ENS), adlandırılmış Ethereum adresleri oluşturmayı ve bunları değiştirilemez token olarak kaydetmeyi sağlayan bir hizmettir. Johnson, rilxxlir.eth adlı şimdiye kadar yaratılmış ilk ENS’yi NFT ticaret projesi Paperclip DAO’ya aktarmaya çalıştı.

Bunun yerine, rilxxlir.eth, NFT’lerin kendi kodlanmış adı olan 0x0000…0000edd899b yazma adresine aktarıldı. Johnson, NFT’nin yüksek bir manevi değere sahip olmasına rağmen, neyse ki büyük bir kripto projesiyle ilişkili olmadığını söyledi.

Hatadan Dolayı 21 Kullanıcı Etkilendi

Johnson, hatanın yaşanması ardından soruşturma yürüttü ve 21 kullanıcının gerçekleştirdiği toplam 42 adet NFT ile birlikte kaybolan ve toplam değeri 100.000 dolar olan 30 işlem belirledi.

NFT’lerin çoğunluğu ERC-721 standardındaydı, ancak birkaçı ERC-1155’i kullandı. NFT’lerin her birinin taban fiyatlarını (piyasadaki en düşük fiyat) kontrol etti ve toplamını 100.000 dolar olarak belirledi.

OpenSea platformu resmi Twitter hesabı üzerinden hata hakkında yorum yaptı:

Dün ENS adına bir NFT göndermenin, onu ilgili adres yerine değişmez metnin kodlanmış versiyonuna (ör. “OS.eth”) gönderdiği sorundan etkilenen az sayıda kullanıcıya ulaştık. Anında tespit ettiğimiz ve düzelttiğimiz bir hataydı.

Bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar