test

.

Nisan Ayı Bitcoin İçin Neden Önemli ?

ABD dolarının değer kaybetmesi, Nisan ayında Bitcoin için kısa vadeli bir yükseliş görünümü çiziyor.

Yatırımcıların ABD Doları Endeksini (DXY) aşağıya doğru ivmesini onaylaması ile birlikte ABD doları zayıflamaya başlıyor ve bu da Bitcoin ( BTC ) ivmesine kısa vadede pozitif etki yapıyor.

Bitcoin ve altın gibi alternatif varlıklar dolara göre fiyatlandırılıyor. ABD Doları Endeksi(DXY) düşmeye başladığında, genellikle BTC’nin dolar karşısında yükselmesine neden oluyor.

Doların Küresel Rezervlerdeki Payı Hızla Düşüyor

Küresel Pazar alanında bir çok araştırmayı bizlere sunan Holger Zschaepitz’e göre ;

ABD dolarının küresel rezervlerdeki payı , Rusya gibi ülkelerin dolardan arındırılma ve rezerv para olarak dolardan çekilme stratejisi izledikçe.

Dolara olan talep azalıyor bununla paralel olarak bu talebin büyük bir kısmı altın tarafından karşılanıyor.

2020’nin ilk çeyreğindeki salgın kısıtlamalarıyla birlikte, Tüketicilerin Küresel Rezerv para birimi olan Dolar’a talep arttı.

Bununla birlikte, başkanlık seçimi ve geçen yıl boyunca COVID’e ilişkin olumsuz görünüm gibi çeşitli faktörler nedeniyle Dolar, Japon yeni ve İsviçre frangı gibi diğer para birimlerinden daha kötü bir  performans sergiledi.

Zschaepitz şunları ekledi:

“Dolar düşüşte ! Doların küresel rezervlerdeki payı, pandeminin başlangıç döneminde bir artış gösterirken, uzun zamandan beri düşüşte ve şimdi sadece % 59 – 1.5 puanlık bu düşüş 1995’ten bu yana en düşük seviyede. Bir kısmının amortisman olduğu çok açık , ama büyük çoğunluğu aktif ABD dolar satışının etkisi “

ABD dolarındaki düşüş devam ederse, Bitcoin’in nisan ayında yükselmeye devam etme ihtimali güçleniyor.

Tarihsel olarak Nisan ayı, son on yılda Bitcoin için olumlu  bir ay oldu.

Bitcoin 2016’dan bu yana art arda beş yıl boyunca pozitif kazançlar kaydetti.

Madenciler Bitcoin Biriktiriyor

Bitcoin için olumlu Makro faktörlerin yanı sıra, Moskoviski Capital’in CIO’su Lex Moskoviski.

Madencilerin son zamanlarda BTC varlıklarını artırmaya başladığını belirtti;

“Madenciler Bitcoin miktarlarını artırmaya başladı. 4,494 Bitcoin bugün toplamda biriktirildi. Dün madenciler tarafından çıkarılan adet 4,380.

Bitcoin için bu rakam bir trend gibi gözüküyor.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar