test

.

Omicron Varyantı ABD’de Görüldü.. Bitcoin 47 Bin Doların Altına Düştü!

Yeni bir Covid türü olan Omicron varyantı, Bitcoin fiyatına etki ediyor mu? ABD genelinde virüsün yayılmasıyla piyasalar düşüşe geçti.

Covid-19 virüsünden sonra çoğumuz Omicron olarak adlandırılan yeni bir Covid türü olduğunu biliyoruz. Omicron’un baskın değişken haline gelmesiyle ilgili son haberlerle, hisse senedi ve kripto para piyasaları düşüş ivmesi gösteriyor. Bitcoin fiyatı 42.000 dolar seviyesine kadar geriledi. Omicron’da neler oluyor ve kripto piyasasında bugünkü fiyat düşüşünün nedeni bu mu? İşte detaylar..

CNN’in yaptığı habere göre, Omicron varyantı geçen hafta Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıkmaya başladı.

Omicron varyantının daha fazla eyalette ortaya çıkmasıyla birlikte, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Direktörü Dr. Rochelle Walensky CNN Friday’e verdiği demeçte, ekibinin bu yeni varyantın tam olarak ne tür bir tehdit oluşturduğunu anlamak için çok çalıştığını söyledi. Ancak şu anda geniş dolaşımda olan Delta varyantının hala bir endişe kaynağı olduğuna dikkat çekiyor.

Yeni varyantı öğreneli sadece bir hafta oldu ve en son veriler ortaya çıkmaya başladıkça, yeni varyantın dünya çapında ciddi bir endişe oluşturduğu görülüyor.

Yakın zamanda Avustralya’nın, bireylerde varyantı tespit etmesinin ardından karantinalar başlattığını gördük. Son raporlar, virüsün yüksek viralitesine değinen Avustralya’daki ilk topluluk vakasını gösteriyor.

Omicron Varyantı’nın Hedefi Bitcoin Oldu

Son haberlere yanıt olarak, Bitcoin’in fiyatının 42.000 dolara kadar gerilediğini ve Ethereum’un 4.000 doların altına düştüğünü gördük.

Buna ek olarak, borsa da bugün düşüş ivmesi yaşadı ve S&P bugün 38 puandan fazla düştü.

Bu kadar şiddetli bir düşüşü en son Temmuz ayında Delta varyantının haberi yapıldığı zaman görmüştük. Dünya çapındaki yatırımcılar varyant nedeniyle panikledikçe Bitcoin’in 30.000 doların altına düştüğünü gördük.

İyi haber şu ki, kripto piyasaları, fiyatların hızla toparlanıp yeni zirvelere yükseldiği ertesi hafta keskin bir geri dönüş gördü.

Bu nedenle, son çöküş hakkında panik yapılacak pekte bir şey yok gibi görünüyor, çünkü büyük olasılıkla piyasalar birkaç gün içinde toparlanacak. Omicron varyantı Delta’dan çok farklı değil, daha bulaşıcı ve ölümcül olabilir, ancak bir yıldan fazla bir süredir uğraştığımız haberle aynı nitelikte.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar