.

Opera, İlk Web3 İnternet Tarayıcısının Beta Sürümünü Başlattı

İnternet tarayıcısı geliştiricisi Opera, dün yaptığı açıklamada, kripto para ticareti, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) satın alma, blok zinciri haber filtreleri, şık bir gizlilik panosu özelliği ve blockchain dahil olmak üzere her şey için tasarlanmış ve optimize edilmiş yepyeni bir tarayıcı çözümünü piyasaya sürdüğünü duyurdu. Opera, kripto paraları veya NFT’leri depolamak için yerleşik bir gözetimsiz dijital cüzdanda eklediğini belirtti.

Opera, blockchain destekli web ara yüzünü Crypto Browser Project (Kripto Tarayıcı Projesi) olarak adlandırdığını belirtti. Bu sürüm şu anda Mac ve Windows masaüstlerinde ve mobil kullanıcılar için Android’de bir beta program olarak mevcut fakat iOS sürümü hala geliştirme aşamasında. Opera, yeni tarayıcı projesini şu sözlerle duyurdu:

“Bugün sunulan web tarama deneyimlerinden çok azı, Web3 merkezini koymak ve blok zincir teknolojilerini anlaşılır ve kullanımı kolay hale getirmek amacıyla oluşturuldu. Crypto Browser Project ile bunu değiştirmek için yola çıktık ve bugünden başlayarak; Blockchain topluluğunu bu misyona katılmaya davet ediyoruz. ”

Şuan İçin Sınırlı Sayıda Kripto Para Aktif

Beta lansmanı için, Crypto Browser Project başlangıçta Ethereum, Nervos, Bitcoin ve Celo’yu destekliyor. Şirket, proje ilerledikçe blockchain tekliflerini genişletmeyi planladığını belirtti.

Bu internet kullanıcı arayüzünün en ilginç ve benzersiz özelliklerinden biri, diğer dijital cüzdan uzantılarını indirme ihtiyacını ortadan kaldırarak tarayıcıya önceden programlanmış yerel kripto cüzdanıdır. Opera farklı tarayıcı üzerinde farklı cüzdanlar kullanmak isteyen kullanıcıları için ise şu açıklamayı gerçekleştirdi:

“Hem tarayıcı hem de yakında açık kaynak olarak piyasaya sürülecek olan cüzdan, İsveç ve Polonya’daki aynı güvenilir ekipler tarafından geliştirildiği için ek güvenlik sağlıyor. Yine de Metamask gibi başka bir cüzdan kullanmak istiyor musunuz? Tabii ki PC tarayıcısında çalışacak bu deneyimi sorunsuz hale getirmek için yeni bir cüzdan seçme aracı bile uyguladık ”dedi.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar