.

Özbekistan Kripto Para Yasağını Kaldırıyor Mu?

Özbekistan Hükümeti,2019’da vatandaşlarının Kripto satın almasını engelleyen yasayı onayladı ve vatandaşlarının Kripto Paralara ulaşımının önüne geçti. Özbekistan’daki büyük bir devlet kurumu, kripto para birimleri konusundaki duruşunu yeniden düşünüyor gibi görünüyor.

Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na bağlı Ulusal Proje Yönetimi Ajansı ve NAFT, Kripto ticareti için lisans prosedürlerinde birkaç değişiklik öneren resmi bir belge yayınladı.

NAFT, “Ulusal Para Birimi ve döviz karşılığında kripto varlıkları ve yatırımları içeren her türlü kripto değişim işlemlerini” gerçekleştirmesine resmi olarak izin vermeyi önerdi. Yetkili, kripto yatırımcılarının kendi riskleri altında ticaret ve yatırım yapacaklarını vurguladı.

Teklif ayrıca, Özbekistan’daki lisanslı kripto şirketlerine kendi tokenlerini çıkarma yetkisi vererek dijital varlıkların kaydı, ihracı ve dolaşımı için süreçler oluşturmayı hedefliyor.Resmi kayıtlara göre, önerilen değişiklikler 14 Mayıs 2021 tarihine kadar tartışmaya açık olacak.

En son haberler, NAFT’ta kripto para birimlerine doğru açık bir fikir değişikliğini gösteriyor.2019’un sonlarında, ajans ülke sakinlerinin Bitcoin gibi kripto para birimleri satın almasını yasakladı. Kripto alımlarını engellemesine rağmen, yetkilinin hala yerel halkın kripto varlıklarını satmasına izin verdiği bildiriliyor.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar