test

.

PancakeSwap UniSwap’ı CAKE ATH’si İle Geride Bırakıyor

PancakeSwap BSC üzerinde işlem görerek, Uniswap’a göre daha hızlı ve daha ucuz bir alternatif olarak öne çıkmayı başarıyor. Bu başarı tüm zamanlar rekoru olan 20,69 dolara ulaşarak, güzel bir zirveye imza attı. Binance Smart Chain(BSC) üzerinde kitlenen toplam likidasyon ise 24.4 milyar dolarla son zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

PancakeSwap, UNI’ye göre daha genç bir oluşum. Pancake 6 aylık bir geçmişe sahipken, UniSwap köklü bir geçmişe sahip. Bu nedenle yatırımcılar için büyük soru işaretleri mevcut. Sorun şu ki; daha yeni açılan bir swap platformu, alternatiflerinden daha hızlı bir şekilde büyüme kayır ediyor. Bu nedenle Uniswap yatırımcısı yaşanacak küçük bir geri çekilme ve panik dönemi ardından başka havuzları tercih edebilir. Gelişmelerin detayları ise ve analizlerin sonuçları ise ilgi çekici.

PancakeSwap, UniSwap’e Karşı: DEX’ler Savaşı

DeFi’ler genel olarak Ethereum ağı üzerinde oluşturulmaktadır. Son zamanlarda sıkça forumlarda ve toplulukta gündeme gelen en büyük konulardan bir tanesi; aşırı gas fee ücretleri. Ücretlerin transfer edilecek miktarın tamamına bile ulaşabiliyor. Ayrıca NFT dünyası içinde sanatçılara büyük bir masraf çıkartıyor.

Bu nedenle PancakeSwap gibi DEX’lere olan ilgi artmış durumda. Pancake Binance Smart Chain üzerinde işlemlerini yürüten, merkezsiz ve otomatik market yapıcı(AMM) sistemler kullanan bir alt yapıya sahiptir.

Kod analizi, PancakeSwap’in UniSwap’in bir kopyası olduğunu ve birkaç satırın hala UniSwap’e atıfta bulunduğunu gösteriyor. Ethereum maxis, platformu bir soygun olarak etiketledi. Ancak, açık kaynak kodunun savunucuları bunun adil bir oyun olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, PancakeSwap, UniSwap’te bulunmayan ek özellikler içerir. CAKE kazanmak için likidite sağlayıcı jetonlarını almak mümkün olmakla kalmaz, aynı zamanda daha fazla CAKE veya diğer BEP20 jetonları kazanmak için CAKE hissesi almak da mümkündür. Şu anda, teklif edilen APY’lerin çoğu% 100’ün üzerindedir ve FOR Pool şu anda% 123,71 ile en yüksek getiriyi sağlamaktadır. Her ikisinin de benzer hacimleri ve pazar payları var, UniSwap her iki konuda da önde gidiyor ve mevcut pazarların sayısı açısından önemli ölçüde öne çıkıyor. Ancak temel fark maliyete bağlı.

Binance Smart Chain Bir Merkeze Sahiptir

BSC, Yetki Kanıtı (PoA) adı verilen bir PoS sürümünü kullanır. Bu, ağda çok az tıkanıklık olduğundan, daha hızlı işlem çözümü ve daha düşük ücretler için üç saniyelik blok süreleri anlamına gelir.

“Yetki Kanıtı (PoA), parasal değerden pay almak yerine doğrulayıcının kimliğinin hissenin rolünü üstlendiği, Kanıt Kanıtı’nın (PoS) değiştirilmiş bir biçimidir.”

Bu sayede PancakeSwap – BSC uyumu ile beraber kullanıcılar daha hızlı işlem sürelerine ulaşabilmektedir. Farklı iş modelleri, lider kripto para Bitcoin’in çözüm bulamadığı pek çok soruna çözüm bularak farklı alanlarda işlevsel sağlayabilmektedir.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar