.

Panik Satışı Sırasında 10.000’den Fazla Bitcoin (BTC) Satıldı!

Bitcoin (BTC) yatırımcıları artık FUD’lara hiçte yabancı değil. Ancak, yatırımcıların bu sefer böyle tepki vermelerinin arkasında muhtemelen farklı sebepler yatıyor. Buna karşılık, yatırımcılar tarafından binlerce Bitcoin (BTC) satıldı. Ancak durum göründüğü kadar pekte korkunç değil.

Bitcoin FUD’un Yeni Varyantı

Devam eden COVID Omnicron endişesiyle birlikte genel piyasa FUD ile birleştiğinde birçok yatırımcı kaybını önlemek için varlıklarını sattı. Bunun doğrultusunda, Kasım ayında 3 milyondan fazla adres, fiyat düşüşü nedeniyle kayıp yaşadı.

Dünkü yükselişten sonra Bitcoin (BTC) bugün tekrar kırmızıda işlem görürken, yatırımcıların satış yapmak için tekrardan aceleci davrandığı görülüyor.

Dün 24 saat içinde 575 milyon dolar değerinde 10.242 BTC satıldı. Aralık ayının başında gerçekleşmesi beklenen bu satış bakıldığında mantıklı bir hamle olarak gözüküyor. Son 24 saat içerisinde gerçekleşen satış miktarı düşünüldüğünde çokta büyük bir satış olarak gözükmüyor.

Ancak sorun şu ki, bu satış özellikle FUD nedeniyle gerçekleşti, çünkü dün gerçekleşen COVID, pandemi, Omnicron vb. aramaları, COVID’in zirvede olduğu Mart ayından çok daha fazla.

Bitcoin Covid arama hacimleri zirvede | Kaynak: Santiment

FUD’daki bu ani yükseliş, kripto piyasasının art arda iki hafta boyunca korku seviyesine de bağlı olarak toparlanamamasına neden oldu. Ve sonuç olarak, piyasa, bir kez daha 26 Kasım’daki %8,82’lik düşüşün toparlanmasını görmedi.

 Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi| Kaynak: Alternative

Bununla birlikte, eşit derecede yüksek talep sayesinde, satılan çoğu Bitcoin (BTC) satın alınıyor ve borsa cüzdanlarında hala iyi miktarlarda BTC bulunuyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar