test

.

PayPal, Bitcoin Ticaretini Yakında İngiltere’de Başlatacak

PayPal, Bitcoin ticaretini İngiltere’de başlatacağını duyurdu. Online bankacılık devi PayPal’ın CEO’su Dan Schulman’ın açıklamasına göre PayPal, İngiltere’de Bitcoin satın alma olanağını arttırıyor. Bir telekonferansta şu sözleri dile getirdi:

“Önümüzdeki ay İngiltere’de lansman gerçekleştirmeyi umuyoruz. İngiltere’de Bitcoin ticaretini geliştireceğiz. Şu anda üçüncü şahıs cüzdanlarına transferler üzerinde çalışıyoruz.

Vergiler ve vergi raporlaması için çok sorunsuz bir süreç oluşturduğumuzdan gerçekten emin olmak istiyoruz. Böylece, bunu platformumuzda hem alım satım hem de ‘kripto ile satın alma’ işlemleri ile nasıl bütünleştireceğimizi gerçekten araştırıyoruz.”

Bitcoin, 40.000 dolara doğru ilerlerken PayPal’ın Bitcoin hacimi Pazartesi günü yaklaşık 50 milyon dolara yükseldi.

Schulman, “ Kriptoda gördüğümüz ivmeden gerçekten memnunuz” dedi ve ekledi:

“Limitleri haftada 100.000 dolara çıkardık. ACH’ye tam olarak entegre olacak ve ödeme işlemlerini daha hızlı hale getirecek bir açık bankacılık entegrasyonu üzerine çalışıyoruz.”

ACH Transferi Nedir?

ACH transferi, bankalar arasındaki paranın en büyük ABD ödeme sistemlerinden biri olan Otomatik Takas Merkezi ağı aracılığıyla elektronik olarak hareket etmesidir.

İngiltere Kripto İçin Büyük Bir Pazar

İngiltere kripto için oldukça büyük bir pazar, çünkü İngilizler kripto farkındalığı ve benimsenmesi konusunda Amerikalılarla birlikte adım adım ilerliyor.

Dolayısıyla bu gelişme ve genişleme durumu, potansiyel olarak önümüzdeki aydan itibaren Bitcoin için yeni pazarlar oluşturmalıdır.

ingiltere bitcoin

Paypal Nedir?

Paypal, kredi kartı kullanmadan, internet üzerinden güvenli alışveriş yapmanızı ya da istediğiniz kişiye sadece bir e-posta adresi aracılığıyla para yollayabilmenizi sağlayan, bir nevi online bankacılık sistemidir.

PayPal Bir Süredir Türkiye’de Yok!

Ülkemizde bugüne kadar en çok kullanılan ödeme sistemlerinden biri olan PayPal, 2016 Haziran ayı itibarıyla Türkiye faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

Şirket, Türkiye’de ödeme faaliyetlerinde bulunmak için yaptıkları lisans başvurusunun Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu yani BDDK tarafından reddi nedeniyle faaliyetlerini durdurma kararı aldıklarını açıkladı.

Şimdilik servisin dönüp dönmeyeceği konusunda kesin bir bilgi olmasa da, gelen dedikodular bir süre sonra PayPal’ın gereklilikleri yetirine getirerek Türkiye’ye hizmet vermeye devam edeceği yönünde.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar