.

Paytm Kurucusu: Kripto Kalıcı Olarak 5 Yıl İçinde Ana Akım Haline Gelecek

Hindistan’da büyük bir dijital ödeme şirketi olan Paytm kurucusu “kripto konusunda oldukça olumlu”. Kripto para biriminin kalıcı olacağını belirterek, birkaç yıl içinde ana akım bir teknoloji olmasını bekliyor.

Paytm Kurucusu ‘Kripto Hakkında Çok Olumlu’

Paytm’in kurucusu Vijay Shekhar Sharma, Perşembe günü Hindistan Ticaret Odası (ICC) tarafından düzenlenen sanal bir konferansta kripto para biriminin kalıcı olduğunu söyledi. Kriptonun Silikon Vadisi’nin Wall Street’e cevabı olduğunu ekledi.

Paytm, dijital ödemeler konusunda uzmanlaşmış Hintli çok uluslu bir teknoloji şirketidir. Şirket geçen hafta halka arzını (IPO) tamamladı. Paytm, halka arz başvurusunda 337 milyon kayıtlı tüketicisi ve 22 milyon yatırımcısı olduğunu açıkladı.

Sharma şu görüşleri dile getirdi: “Kripto konusunda çok pozitifim. Temelde kriptografiye dayanmaktadır ve (şimdi) günlük hayatın bir parçası olan internet gibi birkaç yıl içinde ana akım teknoloji olacaktır.”

Paytm kurucusu, kripto para biriminin şu anda spekülatif bir şekilde kullanıldığını kabul ederek şunları söyledi: “Her hükümetin kafası karışık. Beş yıl içinde, ana akım teknoloji olacak.”

Sharma, insanların kripto olmadan dünyanın nasıl olacağını anlayacaklarına inanıyor. Bununla birlikte, kriptonun Hindistan rupisi gibi egemen para birimlerinin yerini almayacağını vurguladı.

Paytm kurucusu ayrıca, şirketinin geliri 1 milyar doları geçtiğinde, Paytm’in gelişmiş ülkelerde piyasaya sürüleceğini söyledi. “Şimdi bir Japon kuruluşuyla ortak girişimde Paytm, Japonya’nın en büyük ödeme sistemini çalıştırıyor. Daha sonra ortaksız gideceğiz” dedi.

Bu ayın başlarında, Paytm Finans Direktörü (CFO) Madhur Deora, kripto varlıklarının Hindistan’da yasal hale gelmesi durumunda şirketinin Bitcoin hizmetleri sunmaya açık olduğunu belirtti.

Hindistan hükümeti şu anda kripto para birimi mevzuatı için bastırıyor. Önümüzdeki hafta başlayacak olan parlamentonun kış oturumunda bir kripto para yasa tasarısının sunulması ve kabul edilmesi bekleniyor. Tasarı, bazı istisnalar dışında özel kripto para birimlerini yasaklamayı amaçlıyor. Ancak tasarı yayınlanmadı ve Hindistan’dan tasarının içeriğiyle ilgili çelişkili haberler geldi.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar