test

.

Perakende Zinciri Walmart, Metaverse Dünyasına Girmeye Hazırlanıyor

Blockchain teknolojisine büyük bir ilgi gösteren perakende satış zinciri Walmart, kendi kripto para birimini çıkarmak ve NFT koleksiyonunu oluşturmak için metaverse dünyasına gireceğini açıkladı.

Mağaza zinciri, geçen ayın sonlarında elektronik, ev dekorasyonu, oyuncak, spor malzemeleri ve kişisel bakım ürünleri dahil olmak üzere sanal ürünler yaratmayı ve satmayı hedeflediklerini gösteren birkaç yeni ticari marka başvurusunda bulundu. Aynı zamanda şirket, kullanıcılara NFT’lerin yanı sıra sanal bir para birimi sunacağını da açıkladı.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine göre, Walmart 30 Aralık’ta yedi ayrı başvuruda bulundu.

Kaynak: Gerben Fikri Mülkiyet

Walmart avukatı Josh Gerben, “ Şirketin kripto para birimini, metaverse ve gelecek gibi görünen sanal dünyayı nasıl ele alacakları konusunda çok fazla plana sahip olduklarını.” söyledi.

Garben, Facebook’un şirket adını Meta olarak değiştirdiğini duyurmasından bu yana, işletmelerin sanal bir dünyaya nasıl uyum sağlayacaklarını anlamaya çalıştıklarını söyledi.

Metaverse Popülerleştikçe Dünya Markalarının da Dikkatini Çekiyor

Nike, Kasım ayı başlarında sanal markalı spor ayakkabı ve giyim satma planları için bir dizi ticari marka başvurusunda bulundu. Nikeland isimli bir sanal dünya oluşturmak için Roblox ile ortaklık kuran Nike, sanal spor ayakkabı şirketi RTFK’yi satın aldı.

Gap, ikonik logolu sweatshirtlerinin NFT‘lerini de satmaya başladı. Giyim üreticisi, NFT ürünlerin 8,30 ila 415 dolar arasında fiyatlandırılacağını ve fiziksel bir kapüşonlu ile beraber satın alınacağını duyurdu.

Hem Under Armour hem de Adidas’ın NFT tanıtım ürünleri geçen ay tükendi. 

Gerben, Urban OutfittersRalph Lauren ve Abercrombie & Fitch’in de son haftalarda bir tür sanal mağaza açma hazırlığında olduklarını ve ticari markalar başvurusunda bulunduklarını söyledi.

CB Insights raporu, perakendecilere ve markalara potansiyel olarak yeni gelir alanları sunabilecek bu tür girişimlerin artış nedenlerini açıkladı.

İşletmelerin çevrimiçi işlem maliyetlerini azaltmaya yardımcı olmak için fiziksel ürün ve hizmetlerini tokenleştirmelerine değinen rapor, CB Insights, Gucci ve Louis Vuitton gibi lüks markaların NFT’lerinin somut ve daha pahalı ürünleri için bir kimlik doğrulama fonksiyonu edinebileceğini belirtti.

Gerben, daha fazla tüketicinin blok zincirinde depolanan meta veri tabanına ve öğelere alışmasıyla, daha fazla perakendecinin metaverse sistemine giriş yapacağını söyledi.

Kripto bilgi hizmetleri firması The Block’un direktörü Frank Chaparro’ya göre, birçok şirketin e-ticarete geç giriş yaptığı için zararları çok fazla oldu. Bu durumdan dolayı markalar, metaverse’ de ürün yaratıp satış yapmak için hızlı davranıyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar