.

Peter Schiff, Bitcoin (BTC) Düşüşünün Gerçek Nedenini Açıkladı

Ünlü Bitcoin (BTC) ve kripto eleştirmeni Peter Schiff, resmi Twitter hesabı üzerinden takipçilerine bu yıl kripto para piyasasındaki en büyük düzeltmelerden birinin arkasında yatan nedeni açıkladı.

Schiff’e göre, Bitcoin’in düzeltmesi doğrudan Fed’in kripto para birimleri ve bazı hisse senetleri gibi riskli varlıklara yönelik eylemine bağlıydı. Daha önce Jerome Powell, daralmanın piyasanın beklediğinden daha erken gerçekleşebileceğini ima etmişti.

Powell, niceliksel genişleme para politikasının sona ermesine ek olarak,  ülkenin ekonomik güvenliği ve istikrarı için gerçek bir tehdit haline gelen enflasyonun doğa değişikliği nedeniyle puanın beklenenden daha erken artırılabileceğini belirtti.

Fed’in şu anda aldığı tüm önlemler, geçmiş dönemde gözlemlenen yüksek seviyeleri vuran enflasyonu kontrol etmek için tasarlandı.

Bitcoin (BTC) ve diğer dijital varlıklar gibi yüksek riskli varlıkların, fonlarını artan enflasyondan korumak isteyenler için bir değer deposu olarak kabul edildiği iddia ediliyor. Schiff, kripto para birimlerinin yaygın olarak bilinen bir eleştirmeni ve bunların bir enflasyon koruması olarak görülmemeleri gerektiğine inanıyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar