test

.

Piyasa Genişliyor, Kripto Topluluğu Dört Ayda %100 Büyüme Gösterdi

Küresel olarak kripto paraların popülaritesinin artması ile birlikte kripto para kullanıcılarının sayısı da bu yılın Ocak ayından itibaren katlanarak arttı ve kripto topluluğu oldukça genişledi.

Kripto para borsası olan Crypto.com tarafından yayınlanan bir rapora göre, şirket, Mayıs 2020 tarihinden beri kullanıcı sayısını analiz etmeye başladı.

Dünya genelindeki tüm kullanıcılar hakkında bir rapor geliştirmek için Crypto.com , Coinbase , Binance ve Huobi dahil olmak üzere 20’den fazla büyük borsadan gelen verileri bir havuzda topladı.

Kripto Paraların Benimsenmesi Günden Güne Artıyor

Rapora göre, kripto piyasası yeni yatırımcıları piyasaya çekmeye devam ediyor ve kripto topluluğu hızlı bir şekilde genişliyor. Rapora göre dikkat çeken en önemli detay ise Ocak ayının sonu ile Haziran ayının başı arasındaki aylar oldu. 

Bu dönemde yeni kullanıcılarda %100’lük bir artış gözlemlendi. Ocak sonunda 106 milyon kullanıcı mevcut iken, bu sayı Haziran başında 203 milyona ulaştı. Bu, yatırımcıların ikiye katlanmasının sadece 6 aydan az sürdüğü anlamına geliyor.

İlginç olan diğer bir husus, Crypto.com 2020’de piyasaları ve kullanıcıları analiz etmeye başladığında kullanıcı sayısı yalnızca 65 milyondu ve bu sayının 100 milyona çıkması tam 9 ay sürdü. 

Bu, dijital varlıkların küresel anlamda hızlı bir şekilde yayıldığının ve benimsendiğinin açık bir göstergesidir. Dijital paralara karşı artan talebin Elon Musk gibi popüler insanların kripto paralara gösterdiği ilgiden kaynaklanabilir.

Altcoinler’e İlgi Artıyor

Crypto.Com’un hazırladığı rapora göre, piyasaya yeni giriş yapanların Bitcoin ve Ethereum gibi en iyi kripto para birimlerine ilgisi keskin bir şekilde düşüşe geçmiş durumda. Kripto topluluğu arasında şu anda popüler olarak odaklanılan Dogecoin (DOGE) olmaktadır.

Yaşanan bu durum Elon Musk‘ın Dogecoin’e olan büyük desteğine ve Bitcoin’in enerji kullanımı hakkında son zamanlarda yaptığı olumsuz açıklamalara bağlanabilir. Sosyal medya üzerinde büyük bir takipçi kitlesine sahip olan Elon Musk, yeni yatırımcılar tarafından güçlü ve etkili olarak görülüyor, bu sebeple yeni yatırımcılar Musk’ın paylaşımlarını ciddiye alarak DOGE trenine atlıyor.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar