test

.

Polygon (MATIC), Güney Kore Borsası Upbit’de Listelendi! %25 Yükseldi

Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC), Güney Kore kripto borsası Upbit’in ticaret için MATIC tokeni listelediğini açıklamasının ardından bu sabah yükselişe geçti. Koreli yatırımcılar artık minimum 10 Polygon (MATIC) olacak şekilde Upbit borsasında MATIC’i satın alabilir, satabilir ve transfer edebilir. 

Haberin ardından, MATIC %25’lik bir ralliye başladı ve 1.63 dolarlık yeni bir zirveye ulaştı.

MATIC/USD grafiği Kaynak: CoinGecko

Solana (SOL) ve NuCypher (NU) ‘de Listelendi

Upbit, bugün MATIC ile birlikte diğer iki kripto para birimi için de ticaret başlattı: Solana ve NuCypher. Solana’nın SOL tokeni, listelemeden bu yana fazla hareketlenmeden %5,8 tırmanırken, diğer yandan NuCypher, düzeltmeye gitmeden önce 0,29 dolardan 2,76 dolara fırlayarak %678’lik bir kazanç sağladı. 

Polygon ve NuCypher, borsa listelenmesinin ardından kayda değer bir yükseliş gerçekleştiren ilk projeler arasında değil. Yaz boyunca, birkaç kripto varlığı ABD borsası Coinbase’de listelendikten sonra çift ve hatta üç haneli kazançlar gördü.

Güney Kore’nin En Büyüğü Upbit

Upbit, Amerikan kripto para borsası Bittrex ile olan ortaklığı ile 24 Ekim 2017’de Güney Kore’de piyasaya sürüldü. Upbit, piyasaya sürülmesinden yaklaşık iki ay sonra, 24 saatlik ticaret hacmi açısından en iyi küresel kripto para birimi borsası oldu.

Aralık 2018’de Upbit, Kore İnternet ve Güvenlik Ajansı Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’nden (ISMS)  ve bilgi güvenliği (ISO 27001), bulut güvenliği (ISO 27017) ve bulut gizliliği (ISO 27018) için Uluslararası Standardizasyon Örgütü’nden (ISO) sertifika alan dünyadaki ilk kripto para borsası oldu.

27 Kasım 2019’da, bir hack nedeniyle yaklaşık 48,5 milyon dolar değerinde Ethereum kaybetti.

CoinGecko verilerine göre her gün ortalama 7 milyar doların üzerinde işlem hacmi bulunan Upbit şu anda Güney Kore’de en büyük kripto para borsasıdır. Kore’deki kripto pazarı büyüdükçe, Upbit muhtemelen müşteri taleplerini karşılamak için daha fazla varlık listelemeye devam edecek.  

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar