.

Ray Dalio: Bitcoin Başarılı Olursa Hükümetler Onu Yok Etmeye Çalışacak

Milyarder Ray Dalio, Bitcoin başarılı olursa, küresel düzenleyicilerin ve hükümetlerin nihayetinde onu yok etmeye çalışacağına inanıyor.

Ray Dalio, en büyük kripto para birimi Bitcoin’in küresel çapta benimsenmesi devam ederse ve kripto varlık başarılı olursa, düzenleyiciler ve hükümetlerin bu ilerlemeyi durduracaklarını söyledi. Aynı zamanda, Çin ve Hindistan gibi çoğu büyük ülkenin bunu yapmaya çalıştığına inanıyor.

15 Eylül’de CNBC’ye konuşan Bridgewater’ın kurucusu, geçmişte Bitcoin’i benimseyememesine rağmen, şuan ki durumda portföyünün belirli bir miktarını Bitcoin’in oluşturduğunu bir kez daha belirtti.

72 yaşındaki milyarder, BTC satın almasına rağmen, düzenleyiciler ve hükümetler nedeniyle Bitcoin’in gelecekteki başarısından hala şüphe duyuyor. Bitcoin’in potansiyeli hakkında konuşurken, “Bence günün sonunda eğer gerçekten başarılı olursa, onu öldürecekler ve yok etmeye çalışacaklar” dedi.

Düzenleyiciler ve hükümetlerin, Bİtcoin’i yok etme yolları fazlaca olduğu için eninde sonunda galip geleceğini de sözlerine ekledi.

Dalio ayrıca El Salvador’un Bitcoin’i yasal olarak benimseme konusuna da değindi. Ancak bu tarihi an onun gözünde BTC’nin durumunu doğrulamak için yeterli değil.

Çin ve Hindistan Bitcoin’den Kurtulmaya Çalışıyor

Çin ve Hindistan gibi çok daha büyük nüfusa, büyüklüğe ve GSYİH (Gayri safi yurt içi hasıla)’ya sahip diğer ülkeler ondan kurtulmaya çalışıyor. Daha öncede belirtildiği gibi, Çin kripto para birimi endüstrisi üzerindeki yasağını sürekli olarak yenilerken, Hindistan kripto para yasaklarına yaklaşımında oldukça kararsız kaldı.

Aynı zamanda ABD, Bitcoin etrafında düzenlemelerin nasıl uygulanacağını ve tüm alan üzerindeki kontrolünü nasıl artıracağını düşünüyor.

Milyarder Ray Dalio Bitcoin’i Seviyor Ama Altını Seçerdi

Daha önceki açıklamalarında Amerikalı yatırımcı Ray Dalio, Bitcoin’in dijital altına eşdeğer olduğunu söyledi. Yine de, altının, onu birincil kripto para biriminden üstün kılan bir “zenginlik deposu” olarak uzun bir geçmişi olduğunu belirtti ve ekledi;

“Kafama bir silah dayasan ‘Bitcoin ve altın arasından sadece bir tanesini alabilirsin’ desen, kesinlikle altını seçerdim.”

Dalio’ya göre altın, yıllar içinde dayanıklılığını kanıtlamış tarihi bir değer deposudur. Bitcoin ise oldukça değişken bir varlık ve bu nedenle altının gerisinde kalabilir.

Bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar